Po tom, čo Rockstar Games ešte počas minulého mesiaca oznámili, že trailer na GTA 6 vyjde začiatok decembra, celý herný aj technologický svet sa nadchol a potichu čakal na ďalšiu správu. Tej sme sa dočkali práve dnes, keď vývojári z Rockstar Games zverejnili ďalšiu dôležitú informáciu na sociálnej sieti X (Twitter).

Prvý trailer na GTA 6 vyjde presne 5. decembra 2023 o deviatej hodine ráno (ET), čo znamená, že na Slovensku si ho pozrieme presne o 15:00. Vývojári sú samozrejme stále veľmi tajnostkárski a veľa nám o hre neprezradili. Obrázok na X však aspoň naznačil, že špekulácie okolo návratu do Vice City sú skutočne reálne.

Na závere totiž môžeme vidieť jednoduchú grafiku s palmami, za ktorými sa nachádza obloha prechádzajúca z oranžovej do fialovej farby.

Pôvodný článok 

Na oznámenie pokračovania hernej série Grand Theft auto čakáme už niekoľko dlhých rokov. A hoci o GTA 6 nemáme prakticky žiadne oficiálne informácie, len rôzne úniky, ktoré nemusia byť z istej časti pravdivé, vývojári z Rockstar Games niečo predsa prezradili.

Ešte v novembri sa na ich oficiálnom Twitter účte objavila informácia, že v decembri konečne uvidíme veľkolepé odhalenie GTA 6 prostredníctvom úplne prvého oficiálneho traileru. Titul sme už síce mohli čiastočne vidieť na únikoch zo septembra minulého roka, no v tom čase išlo o videá, ktoré zachytávali určité vývojové štádia GTA 6 a zďaleka o nich nemôžeme hovoriť, ako o finálnom produkte.

Keď sa vrátime späť ku spomínanému príspevku zo sociálnej siete Twitter, autori titulu v ňom uviedli nasledovné:

V roku 1998 bola spoločnosť Rockstar Games založená na myšlienke, že videohry by sa mohli stať rovnako dôležitou súčasťou kultúry ako akákoľvek iná forma zábavy, a dúfame, že sme vytvorili hry, ktoré si zamilujete, a že sme sa tak stali súčasťou tohto vývoja.

Sme veľmi radi, že vám môžeme oznámiť, že začiatkom decembra vydáme prvý trailer k ďalšej hre Grand Theft Auto. Tešíme sa na ďalšie roky zdieľania týchto zážitkov s vami všetkými. Ďakujeme, Sam Houser“.

Ako môžete vidieť sami, v tweete sa priamo spomína, že trailer bude dostupný začiatkom decembra, no presný dátum si v Rockstar Games zatiaľ nechávajú pre seba.

Na internete sa už objavili špekulácie, že hra by mohla byť oficiálne odhalená v rámci udalosti The Game Awards, ktorá sa bude konať 7. decembra 2023, no vývojári si zverejnenie traileru môžu prichystať aj na úplne iný deň. Nepotrebujú totiž veľkú mediálnu akciu na to, aby s ním doslova zasiahli celý svet.

Prečítajte si tiež  O týchto strašidelných veciach v GTA hrách (2001-2021) ste zrejme nevedeli!

Každopádne platí, že od tejto chvíle môže byť trailer na GTA 6 zverejnený prakticky každú jednu minútu. Nechajme sa prekvapiť, kedy presne to bude…

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.