Máte radi streamovaciu službu HBO Max? V tom prípade sa pripravte na to, že už čochvíľa nebude existovať. Nahradí ju totiž nová služba Max, ktorá prinesie obsah zo služieb HBO Max a Discovery+. Nová apka sa už dokonca objavila v App Store a dá sa stiahnuť. Informoval o tom portál Macrumors.

Dobrou správou je, že novinka prinesie v podstate len viac obsahu, takže diváci o nič dôležité neprídu. Súčasťou služby Max majú byť filmy z dielne HBO, Max Originals či vybrané filmy a seriály od Warner Bros, DC Universe, Cartoon Network, Turner Library, Looney Tunes, Adult Swim a ďalších. Rovnako tak netreba zabúdať, že obsah bude doplnený aj o Discovery a teda obsah od HGTV, Food Network, TLC, ID, Magnolia Network, Discovery a ďalších.

Používatelia služby Max sa môžu tešiť aj na nové, o čosi inteligentnejšie odporúčania, lepší výkon aplikácie, jednoduchšie prihlasovanie sa, prepracovanú navigáciu, nové profilové PIN kódy a podobne. Celkový zážitok by sa vďaka tomu mohol dostať na vyššiu úroveň.

Je dôležité zdôrazniť, že prechod z HBO Max na Max môže prebiehať viacerými spôsobmi. Tým prvým je automatická aktualizácia aplikácie, v rámci ktorej sa HBO Max samo premení na Max, takže používatelia nebudú mať žiadne starosti.

Tým druhým je manuálne stiahnutie druhej aplikácie Max prostredníctvom výzvy, ktorá sa používateľom otvorí po spustení HBO Max. Rovnako tak platí, že predplatitelia Discovery+ si budú vedieť túto službu ešte stále predplatiť aj samostatne.

Koľko stojí Max?

Nakoľko služba Max odštartovala zatiaľ iba v USA, v súčasnosti nevieme, koľko bude stáť na našom trhu. Poznáme však aspoň tamojšie ceny, ktoré sú nasledovné:

  • Max Ad-Lite: 9,99 $ / mesačne alebo 99,99 $ / mesačne. Obsahuje 2 súbežné streamy, rozlíšenie 1080p, žiadne sťahovanie offline a kvalitu priestorového zvuku 5.1 + reklamy.
  • Max Ad Free: 15,99 $ / mesačne alebo 149,99 $ / mesačne. Obsahuje 2 súbežné streamy, rozlíšenie 1080p, 30 offline stiahnutí a kvalitu priestorového zvuku 5.1.
  • Max Ultimate Ad Free: 19,99 $ / mesačne alebo 199,99 $ / mesačne. Zahŕňa 4 súbežné streamy, rozlíšenie až 4K UHD, 100 stiahnutí offline a kvalitu zvuku Dolby Atmos.

Aj keď je služba Max v USA relatívne drahá, predpokladáme, že slovenské ceny budú oveľa nižšie tak, aby boli konkurencieschopné na trhu, kde je aktuálne najdrahšou streamovacou službou Netflix.

Max bude možné sledovať na množstve inteligentných televízorov, herných konzolách, set-top boxoch či mobilných zariadeniach, tabletoch a počítačoch. Samozrejmosťou je aj plná kompatibilita s Apple zariadeniami.

Prečítajte si tiež  JBL Charge 5 s brutálnym zvukom kúpite v zľave. Nevadí mu voda a nabije vám telefón

Kedy príde Max na Slovensko?

Určite ste zaznamenali zmeny, ktorými prešla táto streamovacia služba v posledných rokoch. Dlhodobo sme ju poznali pod názvom HBO GO, pričom v roku 2020 sa začala v niektorých svetových krajinách nazývať, ako HBO Max. Dnes už sa platforma volá iba Max.

Služba je momentálne k dispozícii len na americkom trhu, avšak spoločnosť sa plánuje do konca roka rozšíriť aj do Latinskej Ameriky, Karibiku a ďalších krajín. Európania a juhovýchodná Ázia si na novinku ešte počkajú.

Na týchto trhoch bude k dispozícii v roku 2024. V našich končinách si teda ešte chvíľu budeme užívať klasické HBO Max. Dajte nám vedieť do komentára, ako túto zmenu vnímate vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -