Ak vlastníte počítač Mac a ste zároveň fanúšikom občasného gamingu, určite ste sa stretli s hernou službou Humble Bundle. Služba ponúka okrem hier pre zaužívané platformy aj obsah pre Mac a Linux. To sa však už od budúceho mesiaca má zmeniť.

Prečítajte si tiež  S GeForce Now už môžete hrať na Macoch aj v 120 FPS!

Podstatou Humble Bundle je, že tvorcovia a vývojári hier  prispievajú svojimi hrami do balíka, ktorý si používatelia môžu následne zakúpiť. Pri kúpe balíka si určíte cenu, ktorú ste ochotní zaplatiť a vyberiete si, aká časť z vašej kúpnej ceny pôjde jednotlivým organizáciám alebo vývojárom hier.

Humble Bundle sa lúči s platformou macOS

Určite uznáte, že tento koncept je nielen dobrým spôsobom ako sa dostať k hrám za výhodnú cenu, ale naviac aj odmeňuje komunitu vývojárov a tvorcov hier. Je však veľká škoda, že Humble Bundle mení svoj obchodný model z doterajšieho spôsobu fungovania na (ako ste určite uhádli) mesačné predplatné.

Humble Bundle

Predplatné členstvá hýbu svetom služieb už nejaký ten rok, čo pochopili aj hlavy stojace za touto zmenou. Bohužiaľ, Humble nevstúpi do nového formátu služby s podporou pre Mac. Od 1. februára bude Humble herná platforma dostupná iba v systéme Windows.

Tento krok predstavuje ďalšiu ranu pre jablkový gaming, ktorý sa na ostatné platformy absolútne nechytá. Okrem niekoľkých portov známych titulov, externého GeForce Now alebo kontroverznej služby Apple Arcade však na počítačoch Mac nenájdeme prakticky žiadne hry. To by sa ale v najbližších rokoch mohlo zmeniť, nakoľko Apple si stále viac uvedomuje svoju absenciu v tomto sektore.

Prečítajte si tiež  Fortnite sa čoskoro vráti na iOS. Nestiahnete si ho ale z App Store

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -