Na svete je mnoho super produktov, ktoré sa žiaľ falšujú ako na bežiacom páse. Z 95% sú kópie omnoho horšie ako originálne produkty, platí to ale aj v tomto prípade? Predstavujeme vám i500 TWS – Falošné AirPods. Aké sú naozaj?

i500 TWS – Falošné AirPods

Apple AirPods sú zariadenie, ktoré máme na trhu už od roku 2016. To by možno používatelia ani nepovedali. Keďže je ich cena pomerne vysoká, objavuje sa tu ideálny priestor pre plagiáty za zlomkovú cenu akým je napríklad i500 TWS.

Jedná sa o plnohodnotnú náhradu s prakticky totožným dizajnom. Rozdiely medzi originálom a fejkom rozozná skutočne len človek, ktorý sa v Apple produktoch vyzná. Bežný používateľ by sa preto mohol bez problémov „napáliť“.

Vizuálne sú teda na tom produkty skoro rovnako. Konkrétne v prípade falošnej verzie môže človek vidieť na sluchátku väčšie medzery v mieste, kde je zlícované dokopy. Na druhú stranu ale ide o detail, ktorý si ťažko niekto všimne.

Predaje AirPods 2 nie sú uspokojivé. Apple očakával viac. - svetapple.sk
Originálne AirPods – svetapple.sk

Po niekoľkých dňoch je tiež otvárací mechanizmus menej presný. Podľa Jána Brezinu sa po pár týždňoch môže bez problémov odlomiť. Tu už sa dostávame k tomu, že zariadenie vykazuje známky nižšej kvality.

Rozdiel je možné pocítiť napríklad aj vo váhe. Originál je o trochu ťažší ako jeho plagiát. Ťažko povedať čím je to spôsobené. Môže to byť použitie iného, lacnejšieho plastu alebo elektroniky a akumulátora. Na druhú stranu je ale spracovanie na sumu, ktorú za ne zaplatíte minimálne obstojné.

Kvalita prehrávania falošných AirPods

Keďže sa jedná o slúchadlá, tu vás bude určite zaujímať to ako kvalitne prehrávajú hudbu. Rovno vám povieme, že to nie je až taká tragédia ako by sme možno očakávali. Na druhú stranu sa ale na klasické AirPods v kvalite prehrávania nechytajú.

Ich výrobca použil silnejšie basy ako v prípade originálu od Apple. Niekto to možno ocení ale v skutočnosti nie sú dobré vyvážené. Zvuk nepôsobí tak celistvo a čisto. O tom, že by ale chrčali alebo niečo podobné ale reč nie je.

Problémom môže byť ale niečo iné. Ján Brezina hovorí o tom, že počas testovania hrá jedno slúchadlo hlasnejšie ako druhé. Tak isto sa na tom jednom slúchadle aj logicky rýchlejšie vybíja baterka. Podľa jeho slov to nebdue prospievať ani životnosti akumulátora. Všetko to však môže byť v jednom vadnom kuse.

Prečítajte si tiež  Kedy môžeme očakávať príchod aktualizácie iOS 17.3?

Konektivita k iPhonu

Ľudia hovoria, že AirPods využívajú kvôli tomu, že im vyhovuje ako jednoducho sa dajú spárovať s ostatnými Apple produktami. To ale netušia, že aj falošné i500 TWS majú rovnaké vlastnosti.

Netušíme ako to je možné, pravdepodobne sa čínskemu výrobcovi podarilo skopírovať aj technológie z originálu. Čip, ktorý sa nachádza v i500 TWS umožňuje to, že po priložení k iPhonu sa vám na vašom zariadení objaví možnosť spárovať nové AirPods.

Tu to ale nekončí. Sledovať môžete všetky informácie o stave batérie či už nabíjacieho púzdra alebo samotných slúchadiel. Informácie vyzerajú presne tak akoby boli pripojené AirPods!

airpods
i500 TWS – svetapple.sk

Po čase sa ale môžu začať objavovať problémy s pripojením. Zariadenie sa začne postupne častejšie pripájať a odpájať, na čo sa sťažujú aj používatelia vo fórach. To nie je z praktického hľadiska nič moc.

Morálna stránka veci

Nechceme tu obsiahlo moralizovať ale kupovať si napodobeninu AirPods skrátka nie je v poriadku. Apple si dalo tú prácu s vývojom, návrhom a uvedením na trh a stanovilo cenu, ktorú používatelia buď rešpektujú alebo nie.

Pokiaľ sa ľuďom nepáči zaplatiť 149$ za bezdrôtové sluchátka, nech sa páči, na trhu sú aj iné alternatívy. Nie je však správna cesta zaplatiť výrobcovi, ktorý kompletne okopíruje Apple produkt.

Je zvláštne, že Apple nemá právny dosah na podobné plagiáty. i500 TWS sú skoro dokonalým duplikátom. Nie sú teda len „v niečom podobné“… Napriek tomu sa veselo dostávajú na trh a predávajú sa ako na bežiacom páse.

Koľko stoja i500 TWS – Falošné AirPods?

Ten najdôležitejší fakt je potom cena. Práve tá môže rozhodnúť, či si používateľ zakúpi radšej originálne alebo falošné slúchadlá. Ako sme už uviedli vyššie, originálne AirPods stoja okolo 149$. Tieto falošné kúpite podstatne lacnejšie. Hovorime o sume na úrovni 15-115$. A prečo je v cene taký rozdiel?

Záleží od obchodníka. Niekto si jednoducho myslí, že keď (aj za falošný produkt) zaplatí viac dostane vyššiu kvalitu. V konečnom dôsledku ale na tom profituje iba ten, kto falošné AirPods predáva.

Na záver teda môžeme povedať, že ak sa vám podarí kúpiť i500 TWS za približne 20$ a vydržia vám bez problémov 2 roky, budete mať šťastie a v takomto prípade hovoríme o skutočne dobre kúpe.

Na strane druhej je ale oveľa pravdepodobnejšie, že sa pri kúpe i500 TWS budete do pol roka pozerať po niečom novom. Slúchadlá vám vypovedajú službu a keďže ste ich kúpili cez čínsky obchod, nebude ich môcť ani reklamovať. Či vám to za to stojí je už ale na vás.

Prečítajte si tiež  iOS 16 dokáže detegovať duplicitné fotografie. Ušetrí vám gigabajty miesta

Ak máte s týmto produktom skúsenosti, napíšte nám ich do komentárov. Budeme radi za každú jednu reakciu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.