Aj keď bude najbližšia konferencia už na budúci týždeň, iPhone 12 na nej neuvidíme. Na nové smartfóny si budeme musieť počkať až do októbra. Dizajn už poznáme, no niektoré detaily ešte stále nie sú isté. Hovoríme o zadnom fotoaparáte. Presné rozloženie šošoviek sa teraz ukázalo na pripravovanom príslušenstve.

Podobne ako na iPhone 11

Pôvodne sme očakávali, že Apple využije „symetrické“ rozloženie do štvorca. Odkazovali na to aj prvotné úniky CAD modelov iPhonu 12. Neskôr sa ukázalo, že firma zvolila iný variant. Šošovky budú umiestnené podobne ako minulý rok s tým, že LiDAR nájdeme v spodnej časti výrezu.

Ani tieto fámy nie sú na 100% potvrdené, no teraz s nimi súhlasia aj výrobcovia príslušenstva. Tí sa na nové zariadenia pripravujú predčasne.

Apple s nimi zdieľa makety a špeciálne formy celé mesiace pred uvedením na trh. Všetko sa samozrejme zaväzuje prísnej mlčanlivosti, podmienenej vysokými pokutami a sankciami.

Na internete sa ale aj napriek tomu ukázali ochranné sklíčka určené pre zadný fotoaparát. Evidentne teda niekto nedodržal zmluvu. Pasovať by mali na iPhone 12 (5,4″ a 6,1″) a iPhone 12 Pro (6,1″ a 6,7″).

Pri dostupnejších modeloch vidíme výrezy pre dve šošovky, mikrofón a LED diódu. Drahšie prevedenia ukazujú 3 šošovky, LED diódu, mikrofón a ďalší otvor pre LiDAR skener.

iPad Pro má väčší LiDAR

No a hoci to všetko vyzerá presvedčivo, stále tu vzniká priestor pre zamyslenie. Jediným zariadením od Apple, ktoré dnes ponúka LiDAR je iPad Pro. Tento tablet sa začal predávať ešte začiatkom roka 2020 a technológiu skrýva v pravej časti fotoaparátu.

Ako môžete vidieť sami, tmavý/čierny krúžok je len o málo menší ako šošovka objektívu. Jednodznačne je to výrazný rozdiel v porovnaní s LED diódou. Ochranné sklíčka ale naznačujú rovnaké rozmery LiDARu ako má TrueTone blesk. Trochu zvláštne, nemyslíte?

Z nášho postrehu teda vyplývajú dve teórie. Buď Apple použije sofistikovanejšie a menšie prevedenie, prípadne ho umiestni v konštrukcii zariadenia iným spôsobom ako pri iPade alebo sa predsa len môžeme dočkať rozloženia do štvorca. Vzhľadom na početnosť únikov je prvá teória omnoho pravdepodobnejšia. Počítame s ňou na 75%.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple má problém kvôli 16 GB úložisku vo svojich zariadeniach!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Je de fakto pár dní do predstavenia nového iPhone 12 a prečo neunikli ešte reálne foto ? Vraj pokuty ?? To by platilo iba na skutočné úniky, ktoré nie sú v ich réžii. Potom prečo nežalujú a nevymáhajú tie pokuty od tzv. renomovaných permanentných internetových “unikačov” ? Nezdá sa vám, že to celé by mohol byť pekný humbuk a marketing ? Myslím že renomovaný “unikači”, nás kŕmia odrobinkami, presne v réžii nahryznutej spoločnosti… ? Prečo ? Lebo je to pre nich asi finančne zaujimavé. Myslím že všetky tie úniky prestanem do budúcna už sledovať !

    • Ahoj, nedávno som mal rozhovor so kamarátom, ktorý pracuje v Hollywoode. Pekne mi vysvetlil, že žiadne úniky neexistujú a všetko sú to dopredu naplánované kroky danej spoločnosti. Minimálne takto to funguje vo filmovom priemysle. V tom technologickom to bude asi podobné 🙂

      • Ahoj Róbert za tvoju odpoveď ti dávam veľký ? Snaha o objektivitu je veľká prednosť tohto portálu. Práve preto tu zostávam a nikde inde veci nekomentujem iba tu. Prosím aby i naďalej zostala redakcia nohami na zemi? držím vám ✊

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here