Po dlhých mesiacoch testovania vydala jablková spoločnosť oficiálnu verziu iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 a watchOS 7 pre verejnosť. Nainštalovať si ju môžete od dnes, 16. septembra, na ktorékoľvek podporované zariadenie. My v redakcií ju už máme.

Článok bol aktualizovaný

Nové operačné systémy sú dostupné

Samotné oznámenie vydania prišlo na včerajšom evente, kde firma predstavila Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE, iPad 8. generácie a iPad Air 4. generácie. Netrvalo príliš dlho a update sa objavil na jednom z našich redakčných iPhonov.

Zaujímavé je, že na ďalších 2 zariadeniach zatiaľ nie je dostupný. Apple ho zrejme uvoľňuje postupne alebo sa jedná o chybu. Zvyčajne sa na Slovensko dostáva okolo 19:00. Pri iPhone 11 Pro (256GB) si vypýtal 4,79GB voľného miesta. Pokiaľ teda máte plnú pamäť, pripravte sa na čistenie úložiska.

Poznámka: Na našom redakčnom iPhone 11 Pro bol nainštalovaný iOS 13.7 a nie iOS 14 beta. Nemalo by sa jednať o GM (Golden Master) verziu. Doposiaľ sme sa s ničím podobným nestreli. Ako je to u vás?

Do komentára nám nezabudnite napísať, ako vám tieto novinky fungujú. U nás je všetko v poriadku. Testujeme ale iba niekoľko minút…

Popis od Apple:

„iOS 14 s prepracovanými widgetmi na ploche, novým spôsobom automatického triedenia apiek v Knižnici aplikácií a kompaktným dizajnom telefonických hovorov a Siri prináša nové možnosti používania iPhonu. Apka Správy umožňuje pripínať konverzácie a vylepšuje skupiny a memoji. Mapy ponúkajú cyklistické trasy a uľahčujú vyhľadávanie zaujímavých miest vďaka sprievodcom. Pomocou app clipov môžete rýchlo objavovať a používať malé časti apiek. Nové funkcie na ochranu súkromia vám dávajú plnú kontrolu nad prístupom apiek k vašej polohe, fotkám, mikrofónu a kamere.

Niektoré funkcie nemusia byť dostupné vo všetkých oblastiach alebo na všetkých Apple zariadeniach. Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií softvéru Apple nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Prečítajte si tiež  Návod: Zbavte sa vírusov v aplikácií Kalendár na iOS a iPadOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.