Pripravovaný systém iOS 15.4 nám už čoskoro prinesie niekoľko vítaných zmien. Okrem podpory snímania Face ID cez rúško alebo vylepšeného pridávania certifikátov do apky Peňaženka sa však dočkáme aj zaujímavého zabezpečenia. Novo vydaná štvrtá beta verzia systému iOS 15.4 prináša zmeny zabezpečenia proti sledovaniu pomocou AirTag, ktoré spoločnosť Apple sľubovala ešte začiatkom tohto mesiaca.

Prečítajte si tiež  New York si uvedomuje nebezpečenstvo AirTagov. Aj preto pred nimi varuje svojich obyvateľov!

lokalizátory AirTag sú terčom ostrej kritiky prakticky od spustenia predaja. Kauzy spojené s početnými krádežami vozidiel alebo sledovaním osôb tomuto zariadeniu uberajú na popularite každým dňom viac a viac, preto chce Apple zakročiť. Nová funkcia poskytuje upozornenie na to, že používanie AirTag alebo iného predmetu prepojeného s funkciou Find My na sledovanie osoby bez súhlasu je trestným činom.

Varovaním chce spoločnosť Apple dať jasne najavo, že obdobné prípady použitia sú nezákonné a môžu mať trestnoprávne dôsledky. Problém však nerieši, iba upozorňuje na dávno známu skutočnosť. Odborníci preto vyzývajú giganta z Cupertina na výraznejšie ošetrenie v spojení so sledovaním prostredníctvom AirTagov.

AirTag antistalking

Spoločnosť Apple tiež uviedla, že bude riešiť chybu, ktorá spôsobovala zmätok v súvislosti s detekciou neznámych zariadení. Je však otázne, ako sa k tomuto kroku môže firma postaviť bez porušovania ochrany osobných údajov. Slúchadlá AirPods môžu spôsobiť upozornenie na pripojenie neznámeho zariadenia, ktoré si niektorí ľudia vysvetľovali ako upozornenie od zariadenia AirTag. Preto je s odstupom času podobná notifikácia nepresná a prakticky nepodstatná.

Zariadenia AirTag nedokážu zobraziť hlásenie „Detekované neznáme príslušenstvo“, ktoré spôsobujú AirPods Pro, AirPods Max, AirPods tretej generácie a v niektorých prípadoch aj iné príslušenstvo Find My network. Spoločnosť Apple chce do budúcnosti dbať na to, aby sa všetko príslušenstvo správne identifikovalo podľa názvu a touto cestou by viac nedochádzalo k nesúvislostiam v sledovacej sieti.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -