AirTag sa v posledných mesiacoch spájal s pokusmi zlodejov o prenasledovanie vozidiel. Dnešný príbeh s tým čiastočne súvisí, no opisuje skôr praktiky dvojitej krádeže. iPhone upozornil muža na cudzí AirTag v aute počas rannej cesty do práce. Medzi sedadlá ho umiestnil zlodej, ktorý chcel auto ukradnúť a znova predať. To sa mu však nepodarilo.

Pohotový vodič celú udalosť nahlásil na polícii a tá začala konať. AirTag okamžite vypol (dá sa to urobiť napríklad vytiahnutím batérie), čím deaktivoval sledovanie svojho staršieho nákladného vozidla, za ktoré zaplatil len niekoľko dní predtým zálohu vo výške 800 $ (cca 701 €).

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

iPhone upozornil muža na cudzí AirTag v aute. Neskôr zistil, že bolo kradnuté 

Na jeho smolu sa však zistilo, že auto ktoré kúpil bolo dávnejšie ukradnuté. Polícia mala podozrenie, že identifikačné čísla boli pozmenené a po dlhšom pátraní odhalila aj pôvodného majiteľa, ktorému auto zlodej odcudzil.

Vyšetrovatelia napokon dospeli k názoru, že AirTag tu vložil ten istý človek, ktorý mužovi z Texasu odcudzené auto predal. Pravdepodobne ho teda chcel ukradnúť znova a tento podvod zopakovať. Muž žiaľ týmto spôsobom prišiel o zálohu vo výške 800 $ minimálne do chvíle, kým nebude páchateľ dolapený.

Prečítajte si tiež  AirTag 2. generácie: Čo toto zariadenie prinesie, aký bude mať dizajn a kedy sa dostane do predaja?

Aj tak ide ale našťastie o pomerne nízku cenu v porovnaní s tým, keby za auto zaplatil celú čiastku. Na záver len dodáme, že AirTag slúži na sledovanie predmetov, no niektorí ľudia ho zneužívajú na trestnú činnosť.

Je nápomocný pri sledovaní vozidiel (pred krádežou) a takisto pri sledovaní ľudí. Aj preto sa už teraz ozývajú rôzne hlasy, ktoré tvrdia, že Apple bude mať s týmto produktom v blízkej budúcnosti problémy. Firma sa však zrejme všetko pokúsi vyriešiť úpravou softvéru, nakoľko aj AirTag má svoj vlastný firmvér, ktorý sa dá aktualizovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -