Hneď po predstavení iOS 15 sa v komentároch pod príspevkami na našej internetovej stránke začali objavovať názory, že uvedené zmeny nie sú dostatočné. S podobnými reakciami sa pravdepodobne stretávali aj všade inde vo svete a preto sa spoločnosť SellCell rozhodla vykonať prieskum.

Na reprezentatívnej vzorke 3 000 používateľov zisťovala, do akej miery sú majitelia iPhonov a iPadov spokojní s budúcim upgradom systému. Odpovedí sa zúčastnili ženy a muži vo veku od 18 rokov na území USA.

- Reklama -

Ako sa ukázalo, až 50 % z nich je presvedčených o tom, že uvedené novinky sú iba „mierne“ alebo „vôbec“ vzrušujúce. 28,1 % opýtaných malo iný názor a iOS 15 či iPadOS 15 sa im celkom páčil.

Zo všetkých opýtaných však iba 19,3 % respondentov uviedlo, že sú zo systémov „mimoriadne“ alebo „veľmi“ nadšení. To je žiaľ relatívne nízke číslo…

Atraktivita jednotlivých funkcií

Dotazník taktiež zisťoval, ktorá funkcia bola v iOS 15 a iPadOS 15 najzaujímavejšia. Pomerne nečakaný výsledok, až 23 % zaznamenala prepracovaná apka Peňaženka (Wallet), ktorá po novom umožňuje ukladať napríklad aj kľúče od domácnosti, hotelových izieb či dokonca ID (občiansky a vodičský preukaz) majiteľa zariadenia. Tu ale treba dodať, že to zo začiatku bude platiť len pre obyvateľov USA.

Ďalších 17,3 % sa zhodlo na tom, že Apple príkladne vylepšilo Spotlight vyhľadávanie, ktoré už zvládne nachádzať napríklad aj texty priamo vo fotkách. To sa vám hodí pri ukladaní dokumentov, textových správ a podobne. Žiaľ, opäť bude táto funkcia obmedzená a to na 8 svetových jazykov.

Na záver stojí za zmienku aj niekoľko vylepšení v rámci siete Nájsť (Find my), ktorá sa najviac páčila až 14,2 % používateľom.

Pri tejto príležitosti chceme vyzvať aj my vás, našich fanúšikov a čitateľov, aby ste nám do komentára napísali, čo vás na iOS 15 oslovilo najviac a čo naopak najmenej. Taktiež dajte vedieť, ako na vás vplývala celá prezentácia WWDC 2021, ktorá sa síce tiahla v o niečo pokojnejšom tempe, no videli sme na nej množstvo noviniek. Z tých sa budeme tešiť o niekoľko mesiacov…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.