V blížiacom sa systéme iOS 16 sa objaví zaujímavá funkcia, ktorá poteší hlavne pouťívateľov s viacerými SIM kartami. V iPhone pribudne možnosť triedenia správ podľa konkrétnej SIM karty, čo pomôže oddeliť správy do dvoch kategórií. Táto funkcia môže napríklad uľahčiť prehľad v osobných a pracovných správach v prípade používateľov, ktorí používajú svoj osobný smartfón aj na pracovné účely.

Prečítajte si tiež  Koniec pre otravné CAPTCHA kódy. iOS 16 umožní obchádzanie overovania

Podľa poznámok k vydaniu systému iOS 16 Apple uvádza, že aplikácia Správy bude podporovať možnosť, vďaka ktorej používatelia s iPhonom s dvoma SIM kartami mohli filtrovať svoje správy na základe ich SIM kariet. Ak je funkcia zapnutá, bude filtrovať ako  správy iMessages tak aj textové SMS alebo MMS.

Ako sme spomínali vyššie, triedenie správ podľa jednotlivých SIM kariet si vyžaduje zapnutie filtrovania správ v aplikácii Nastavenia v časti Správy → Filtrovať neznámych odosielateľov → triedenie správ na základe všetkých liniek alebo jednotlivých SIM karier. Na výber budú filtre ako napríklad Osobné, Služobné alebo Cestovné.

Zdroj: Apple

Modely iPhone XS a novšie sú vybavené fyzickým slotom na kartu aj digitálnou kartou eSIM, čo umožňuje funkciu dvoch SIM kariet naraz. To znamená, že na jednom iPhone môžete mať dve linky, čo je užitočné ak so sebou nechcete nosiť dva smartfóny súčasne. V prípade modelového radu iPhone 13 funguje režim dvoch SIM kariet aj s dvoma virtuálnymi eSIM.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -