Testovanie vývojárskych beta verzií nových jablkových systémov je v plnom prúde a my sa tak postupne dozvedáme o všetkých možnostiach, ktoré nám aktualizácie prinesú. Zaujímavosťou je, že poriadnu nádielku tvoria aj funkcie, o ktorých sa Apple počas konferencie WWDC 2022 vôbec nezmienilo. Jednou z vychytávok z tohoto súdka bude možnosť, vďaka ktorej budeme môcť v rámci iOS 16 cez Bluetooth prenášať eSIM z jedného iPhonu na druhý.

Prečítajte si tiež  iOS 16 zjednodušuje prístup ku WiFi sieti, od ktorej ste zabudli heslo

Nový systém iOS 16 prinesie veľmi užitočnú funkciu, ktorá poteší majiteľov viacerých mobilných služieb. V aplikácii Nastavenia na iPhone so systémom iOS 16 sa po ťuknutí na položku „Nastaviť eSIM“ zobrazí možnosť prenosu virtuálnej SIM karty a príslušného telefónneho čísla z iného iPhonu cez Bluetooth.

Ako to funguje?

Ak budete chcieť preniesť eSIM z iného iPhonu tak sa v prvom rade musíte uistiť, že sa druhý iPhone nachádza v blízkosti, je odomknutý a má zapnutý Bluetooth. Samozrejmosťou je nainštalovaná aktualizácia iOS 16 na oboch zariadeniach.

Zdroj: Reddit

Negatívnou správou ale je, že táto funkcia bude pri štarte systému dostupná iba v USA a v Spojenom kráľovstve. V nasledujúcich mesiacoch po oficiálnom vydaní by sa jej mohli dočkať aj používatelia z iných krajín. Je nutné podotknúť, že prenosy cez Bluetooth je možné uskutočniť len z eSIM vydaných operátormi, ktorí túto funkciu podporujú. Vzhľadom na to, že systém iOS 16 bol oznámený len pred niekoľkými dňami a v súčasnosti je vo fáze beta testovania, podpora operátorov je obmedzená.

Prečítajte si tiež  Na tieto iPhony nainštalujete nový iOS 16. Ide o oficiálny zoznam priamo od Apple

Spoločnosť Apple naďalej poskytuje aj tradičnú možnosť nastavenia eSIM naskenovaním QR kódu poskytnutého operátorom. Ak sa chystáte na využívanie tejto služby, musíte sa presvedčiť, že váš iPhone podporuje technológiu eSIM. Možnosť pridania jednej eSIM je k dispozícii v modeloch iPhone XS a novších. Výnimkou sú modely aktuálnej generácie iPhone 13, v ktorých Apple podporuje pridanie až dvoch eSIM súčasne.

Prvá beta verzia systému iOS 16 bola vývojárom sprístupnená začiatkom tohto týždňa a verejná beta verzia bude k dispozícii v priebehu júla. Ktorá novinka Vás v rámci aktualizácie iOS 16 zaujala najviac? Podeľte sa s nami o názory a dojmy v komentároch.

Zdroj: Macrumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -