iOS 16 prináša do aplikácie Fotoaparát novú prekladateľskú funkciu, ktorá vám umožní pomocou iPhonu prekladať nápisy, obaly a ďalšie informácie v reálnom čase. Používanie tejto novinky je pritom jednoduché a ušetrí vám množstvo času.

Aby ste sa ku nej dostali, stačí otvoriť aplikáciu Fotoaparát a namieriť ju na text, ktorý potrebujete preložiť. Hodí sa to najmä na dovolenke alebo služobných cestách v zahraničí.

Ťuknutím na tlačidlo výberu textu v aplikácii zvolíte zistený text a potom vyberte možnosť prekladu. Tá vám ponúkne takmer okamžite celý text v jazyku, ktorý je vám blízky a ktorému rozumiete.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Predstavte si napríklad, že sa nachádzate niekde v Číne alebo na Ukrajine. Znaky, ktorými sa v týchto končinách sveta komunikuje veľa ľudí nepozná. Zobrazenie tiež môžete pozastaviť, aby sa preklady prekryli textom a priblížili.

Dôležité je však zdôrazniť, že zatiaľ nie je jasné, či bude táto novinka schopná pracovať aj v slovenskom jazyku. Apple totiž veľa funkcií, ktoré súvisia s textom, prináša len pre niektoré podporované trhy.

A keďže Slovensko je malá krajina, často býva prehliadaná a podobné novinky sa do nej dostávajú až po rokoch alebo dokonca nikdy. Pekným príkladom je Siri, ktorá na naš jazyk čaká už dvanásty rok.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -