Ak ste sa niekedy pýtali, ako máte prať alebo sušiť svoje oblečenie podľa symbolov bielizne na visačkách, iOS 17 vás podrží. Plánovaná systémová aktualizácia dokáže rozoznať a jednoducho vysvetliť uvedené symboly z ústrižkov. Ocenia to napríklad muži, ktorí často praniu nerozumejú a túto činnosť nechávajú na svojich polovičkách. Po novom by to však mohli zvládnuť aj sami.

Táto nápomocná novinka bude integrovaná do aplikácie Fotografie v systéme iOS 17. Ako zistil Federico Vittici z MacStories, na identifikáciu symboolov z visačky stačí jednoduchá fotografia. Tá bude následne rozpoznaná pomocou funkcie Visual Lookup a ponúkne vám preklad symbolu.

iPhone vám poskytne vysvetlenie každého symbolu, ktorý sa na visačke nachádza. Ak na jeden z nich ťuknete, dostanete naviac ďalšie informácie z webovej stránky, ktorú Apple používa. Gigant z Cupertina čerpá informácie pre návody na pranie z platformy Online Browsing Platform, ktorú prevádzkuje Medzinárodná organizácia pre normy.

iPhone bude vďaka iOS 17 ešte viac nápomocný

Zdá sa, že nová funkcia Visual Lookup dokáže identifikovať všetky symboly bielizne vrátane teploty prania, odporúčaní na bielenie, obmedzení pre sušičky alebo teploty žehlenia. Problém s identifikáciou však môže nastať ak nie je obrázok dostatočne veľký alebo viditeľný.

iOS 17 symboly pre pranie
Zdroj: MacRumors

Funkcia Visual Lookup vie rozpoznať aj symboly upozornení na prístrojovej doske vozidiel, takže sa zdá, že spoločnosť Apple sa uberá v rámci tejto vychytávky viacerými smermi. Viac by sme sa o nej mali dozvedieť pri oficiálnom spustení aktualizácie.

Ak sa chcete o nedávno predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Tieto novinky a funkcie nebudú dostupné hneď po vydaní iOS 17. Počkáme si na ne

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -