Povedzme si na rovinu, že iPad Air 4. generácie je po dlhej dobe jedným z najočakávanejších tabletov tohto roka. Zariadenie bolo predstavené takmer pred mesiacom, no na spustenie predajov čakáme dodnes. Podľa všetkého sa konečne blíži.

iPad Air 4. generácie sa naskladňuje

Len pred pár dňami sme vás informovali o skutočnosti, že prvé zásielky s iPadom Air 4. generácie prichádzajú k predajcom. Leakeri a analytici sa zhodujú, že to predznamená iba jednu vec. Skorý začiatok predaja. iPhone 12 sa nám ukáže 13. októbra. Prví šťastlivci sa k nemu dostanú pravdepodobne až 23. októbra. S naskladňovaním je teda ešte čas.

Technologický gigant nám už zajtra prezradí, ako to bude s predajom iPad Air 4. generácie. Podľa našich informácií je uvedenie na trh v priebehu týždňa celkom reálne. Pokiaľ by sa informácie naplnili, mohlo by to byť už cca v piatok.

Dôvod tohto čakania nie je známy. Existujú ale dve logické vysvetlenia, ktoré sa môžu prekrývať. Apple má v prvom rade problémy v dodávateľských reťazcoch (v Číne).

Spôsobila ich pandémia koronavírusu, ktorá neodstavila len továrne ale rovno celé výrobné spoločnosti. Viacero technologických gigantov má dlhé čakacie doby s naskladňovaním nových zariadení. Nakoľko Apple vyrába v obrovských číslach, trpí tým ešte viac než ostatní.

Druhým dôvodom je potom hardvér iPadu Air 4. generácie. Procesor A14 Bionic a 4GB RAM budú k dispozícií aj v lacnejšom iPhone 12 mini respektíve iPhone 12. Apple možno nechcelo, aby unikli bližšie informácie týkajúce sa týchto komponentov (čo sa ale nepodarilo). Nech už je to akokoľvek, novinka klope na dvere. Ak si ju teda plánujete zakúpiť, pripravte sa na spustenie predaja.

iPad Air 4. generácie cenník

  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (64GB) – 649€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (256GB) – 819€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (64GB) – 789€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (256GB) – 959€

zdroj

Prečítajte si tiež  N3TWORK vydal na iOS úplne nový Tetris. Zahrajte si jednu z najslávnejších hier.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.