Spoločnosť Apple dnes zverejnenia finančné výsledky za tretí štvrťrok 2022 a zaznamenala niekoľko zmien, ktoré sa týkajú jej produktov. Jednou z nich je aj prudký pokles záujmu o iPady, ktoré v tomto období vygenerovali podstatne nižšie príjmy, než v roku 2021.

Aby sme boli presnejší, zatiaľ čo minulý rok v mesiacoch júl, august a september nakupovali ľudia iPady za 30,8 miliardy dolárov, v roku 2022 to bolo „iba“ 29,2 miliardy dolárov. Celkovo tak ide o stratu na úrovni až 1,6 miliardy dolárov, čo nie je zanedbateľné číslo.

Ako ale vysvetľuje portál Macrumors, dôvodom tohto poklesu môže byť aj to, že Apple svojim tabletom v poslednej dobe nevenovalo nijakú extra pozornosť.

Jediné čo sa zmenilo bol procesor M1, ktorý sa dostal aj do lacnejšieho modelu Air ešte v marci 2022 a nahradil čip A14 Bionic, ktorý sa používal v predošlej generácii tabletu.

Technologický gigant navyše sám niekoľkokrát priznal, že má problémy s dodávkami iPadu, čo mohlo mať vplyv na predaje. Súviselo to s obmedzeniami výroby v Číne, ktoré sa ale medzičasom podarilo prinavrátiť do starých koľají.

Vyššia cena iPadu nepomôže 

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

V tomto bode musíme spomenúť, že nový iPad 10. generácie a iPad Pro M2 prišli na trh až v októbri, čo znamená, že ich predaje budú zaznamenané v štvrtom „vianočnom“ štvrťroku 2022.

Nakoľko sú však zariadenia poriadne drahé, pričom najnižšia cena základného modelu štartuje na hranici 579 €, dá sa očakávať, že ani v najbližších mesiacoch neprinesú oslnivé predajné výsledky. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  5 najlepších fotoeditorov, ktoré su zdarma
Môže ťa zaujímať
- Reklama -