Super-rýchle sieťové pripojenie je skorá budúcnosť, ktorá je už pri niektorých výrobcoch štandardom. Apple by malo túto technológiu začať využívať v roku 2020. Ako sa ukazuje, nebude len výsadou iPhonu. Dostať by sa mohla aj do vnútra iPadu.

iPad príde v roku 2020 s podporou 5G.

O najnovšie informácie sa snami podelila spoločnosť DigiTimes. Tá dnes informovala o tom, že tohtoročný iPad s internetovým pripojením dostane aj najmodernejšiu technológiu 5G. Konkrétne by sa malo ísť o typ mmWave a nie sub-6GHz.

- Reklama -

Tá je lepšia pre mestské oblasti. Oproti druhému riešeniu sub-6GHz je aj citeľne rýchlejšia, dokáže však poskytnúť výrazne menší dosah. Správa nehovorí len o tom, čo sa dostane „pod kapotu“ iPadu. Prezrádza nám aj to, že o výrobu modemu pre 5G by sa mala postarať spoločnosť Advanced Semiconductor. Jej sídlo ale aj výrobné haly nájdeme v Tchajwane.

Malo by sa potom ísť konkrétne o najvyšší iPad Pro. Dátum jeho uvedenia na trh je ešte stále otázny. Nevieme či to bude v následujúcich mesiacoch (tak ako sa predpokladá) alebo potom až na jeseň 2020.

Minimálne verzia s 5G by dávala logiku skôr v druhom menovanom období. Je to preto, že ako prvý produkt, ktorý bude super-rýchle pripojenie ponúkať by mal byť logicky iPhone (aj keď to nie je podmienka).

Už v minulosti to bolo presne naopak

Tu by sme sa mali vrátiť späť k marcu 2012. Pamätáte si na iPad 3. generácie (nazývaný aj iPad s Retina displejom)? Práve toto zariadenie ako prvé z pomedzi produktového portfólia spoločnosti Apple ponúkalo plnú podporu technológie 4G. Trvalo približne ďalších 6 mesiacov dovtedy, kým v septembri toho istého roku firma predstavila iPhone 5. Bol to prvý smartfón od Apple, ktorý podporoval 4G. Niečo podobné sa teda môže udiať aj teraz, osem rokov po tejto udalosti.

Nech už to teda tento rok dopadne akokoľvek s novou technológiou začne Apple v prípade iPhonu najneskôr v septembri tohto roku. Nie je pri tom vylúčené, že sa 5G dostane aj na iné zariadenia ako tie, ktoré boli vymenované v tomto článku.

Dávnejšie sa šepkalo o tom, že by ho mohli vidieť napríklad hodinky Apple Watch. Čo je však ešte zaujímavejšie, v budúcnosti by na ňom mal fungovať aj MacBook. Čo teda prinesie následujúce obdobie ukáže až čas. Tešíte sa?

Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.
iPad príde v roku 2020 s podporou 5G. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.