O príchode iPadov a MacBookov s OLED obrazovkami sa v jablkovej komunite už čo to popísalo. Najnovšie informácie z dodávateľských kruhov poukazujú na fakt, že ich produkcia by mala pomaly ale isto štartovať. Čínska spoločnosť BOE Technology sa pripravuje na produkciu displejov.

Prečítajte si tiež  A je to tu zas. Dodávateľ spoločnosti Apple trpí nedostatkom čipov pri výrobe OLED displejov

V rámci prípravy na požiadavky spoločnosti Apple na dodávky postaví spoločnosť BOE výrobnú linku na výrobu panelov OLED Gen 8.6 vo svojej továrni v čínskej provinci S‘-čchuan. Nová výrobná linka bude údajne otvorená koncom roka 2024. Spoločnosť týmto krokom plánuje konkurovať juhokórejským spoločnostiam Samsung Display a LG Display pri dodávaní panelov OLED pre budúce modely iPadov a MacBookov.

Samsung aj LG údajne použijú výrobné linky Gen 6 a plánujú prechod na Gen 8,5 ktoré poslúžia pre produkciu rôznych zariadení Apple. Výrobné linky Gen 8.5 poskytujú viac panelov OLED na jeden substrát ako linky Gen 6, a preto sú nákladovo efektívnejšie. BOE však má v pláne tento proces ešte viac zefektívniť.

BOE tiež testuje technológiu OLED s dvomi tandem vrstvami, ktorá môže ponúknuť vyšší jas a dlhšiu životnosť. Vďaka tomu sú dvojvrstvové displeje OLED vhodnejšie pre zariadenia, ako sú iPady alebo MacBooky, pretože sa často používajú o niečo dlhší čas ako smartfóny.

Týmto krokom sa opätovne potvrdilo, že Apple plánuje uviesť svoje prvé modely iPadov s displejmi OLED v roku 2024. Následne by mala prísť na rad aj nová generácia OLED MacBookov, no zatiaľ nie je jasné, o ktoré modely by sa malo jednať. Zavedenie OLED ako štandardu v MacBookoch je tak odhadované o rok neskôr a to na rok 2025.

Prečítajte si tiež  iPad s OLED displejom sa blíži. Spoločnosť LG už pripravuje produkciu

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJThe Elec
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.