Apple včera oznámilo ďalšiu akciu, na ktorej predstaví iPhone 12. Udalosť sa odohrá už v utorok, 13. októbra o 19:00 hodine nášho času. Slogan na pozvánke nesie text „Hi, Speed“ a spolu s grafikou vyvoláva rôzne špekulácie. Čo to môže znamenať?

Pozvánka na Apple Event

Pokiaľ sa pozriete na obrázok v galérii, určite vás upúta jeho elegantný dizajn. Autori tu použili viacero prekrývajúcich sa kruhov v tmavomodrej a oranžovej farbe. Uprostred sa nachádza logo spoločnosti Apple a v spodnej časti nápis „Hi,Speed.

- Reklama -

Text pravdepodobne odkazuje na podporu 5G siete, ktorú poskytnú všetky tohtoročné iPhony 12. Okrem toho ale nemôžeme zabúdať na prítomnosť extrémne výkonného procesora A14 Bionic, či možné uvedenie Macu s čipom Apple Sillicon.

Čo sa týka farieb, tmavomodrá môže naznačovať príchod iPhonu 12 Pro v prevedení Navy Blue. Jeho predstavenie síce nie je isté, no úniky o ňom informujú dlhé mesiace. Ťažko povedať či odtieň oranžovej (alebo dokonca červenej) niečo znamená. Vzhľadom na aktuálnu ponuku Apple Watch Series 6 je ale reálne, že Apple predstaví iPhone 12 Pro PRODUCT (RED). To by bolo milé prekvapenie.

Tvary kruhov na pozvánke sa podobajú okrúhlemu displeju, aký používa inteligentný reproduktor HomePod. Technologický gigant by mal predstaviť jeho menšiu verziu označenú ako „HomePod mini“. Okrúhly bude aj lokalizačný prívesok AirTag (ktorého premiéra je v podstate istá).

Zaujímavá teória tiež hovorí, že znázornené prstence môžu predstavovať zvukovú vlnu. Inými slovami naznačujú príchod veľkých slúchadiel AirPods Studio. Nevieme síce, do akej miery je to pravda, no na tomto zariadení sa skutočne pracuje. Ukázalo nám ho viacero únikov.

Na záver necháme priestor pre vás v diskusii pod článkom. Dobre si prezrite pozvánku a skúste nám napísať, čo vám jej dizajn pripomína. Možno nájdete niečo, čo sme prehliadli.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.