Po dlhých rokoch sa v tejto oblasti dočkáme vylepšenia. Povedzme si na rovinu, že nabíjať iPhone prostredníctvom Qi podložky je niekedy zdĺhavé. Výkon 7,5W je na dnešnú dobu značným podpriemerom a chcelo by to viac. iPhone 12 nás v tomto smere poteší.

iPhone 12 s 15W bezdrôtový nabíjaním

Keďže väčšina smartfónov nevydrží dlhšie ako jeden deň na jedno nabitie, výrobcovia hľadajú spôsoby, akými by urýchlili „dopĺňanie šťavy“. iPhone začal ešte pred rokmi podporovať 18W káblové nabíjanie a 7,5W bezdrôtové nabíjanie. Hoci to bolo v roku 2017 super, dnes už sú technológie úplne niekde inde. Cupertinský gigant sa musí prispôsobiť.

Jeho pripravovaný iPhone 12 bude v tejto oblasti vylepšený. Čo sa týka klasického káblového nabíjania, to poskytne výkon (minimálne) 20W. Adaptér s touto silou má byť dostupný v samostatnom predaji za cca 30-50€. Hoci sa nejedná o závratný nárast, aj minimálne hodnoty smerom k lepšiemu potešia.

Hlavným prekvapením má byť ale bezdrôtové nabíjanie. Zo súčasných 7,5W sa presunie na 15W, čo je už slušná rýchlosť. iPhone 12 sa vám nabije len o trochu pomalšie, ako minuloročný iPhone 11 s 18W adaptérom (samozrejme za prítomnosti podporovaného príslušenstva). Apple za týmto účelom vyvinulo aj novú nabíjačku v dvoch verziách.

Malo by sa jednať o takzvaný MagSafe Charger fungujúci na podobných princípoch, ako príslušenstvo dostupné k Apple Watch. Ak sa nad tým zamyslíme, v podstate to súhlasí so starším únikom, o ktorom sme vám písali v tomto článku.

No a pokiaľ budete potrebovať nabíjať viac zariadení súčasne, k dispozícií má byť aj MagSafe Duo Charger. Podľa všetkého pôjde o „náhradu“ AirPower a teda podložky, ktorá sa nikdy nedostala do predaja. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, aký spôsob nabíjania preferujete vy. Je to kábel alebo Qi?

zdroj

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: iPhone 15 skutočne výrazne zdražie. Známy analytik vysvetlil dôvody
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.