Apple sa koncom tohto mesiaca pripravuje na veľké predstavenie nových produktov. Hovoríme samozrejme aj o iPhone SE 2 (iPhone 9), ktorého výroba začala len relatívne nedávno. Podľa posledných informácii je už v predposlednom štádiu, tesne predtým, ako sa zariadenia začnú baliť a fóliovať do krabíc.

iPhone SE 2 (iPhone 9) je už v konečnej fáze výroby.

Aj napriek tomu, že Apple má momentálne v Číne veľké problémy, kvôli pandémii koronavírusu, zdá sa, že výroba jedného z najdôležitejších modelov pre začiatok roka 2020, prebieha bez väčších problémov. Firma ju odštartovala v 3. februárovom týždni a hoci boli kapacity v továrniach obmedzené (tak isto, ako aj dostupnosť niektorých komponentov), žiadne „negatívne“ správy na verejnosť neprenikli. Všetko teda pravdepodobne ide podľa plánov, čo je veľmi dobre.

Samotná produkcia sa skaldá z niekoľkých výrobných fáz. Podľa správy, ktorú dnes zverejnila agentúra DigiTimes by mal byť iPhone SE 2 (iPhone 9) v predposlednej. Autori informácie ju nazývajú tiež „fáza konečného overenia“.

Malo by ísť o kontroly, ktoré rozhodnú o tom, či je zariadenie vyrobené podľa prísnych štandardov spoločnosti Apple a môže byť postupne balené a fóliované do krabíc, alebo sa musí z výroby vyradiť. Samozrejme v tomto prípade sa bavíme len o jednotlivých kusoch alebo várkach (nie o všetkých zatiaľ vyrobených modeloch). Samotné procesy by mali prebiehať v čínskej továrni, ktorá sa nachádza v Zhengzhou.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Predstavenie nového iPhonu sa očakáva na konci mesiaca – svetapple.sk

Správa hovorí aj o tom, že predstavenie by malo prebiehať bez väčších problémov počas 31. marca 2020. Čo sa týka samotného spustenia predaja, to je naplánované na 3. apríla 2020 (nejde o oficiálnu informáciu). Uvidíme teda, ako na tom bude Apple s dostupnosťou jednotlivých verzií na začiatku.

Dostupný telefón s vysokým výkonom

iPhone SE 2 (iPhone 9) bude mimoriadne dostupný smartfón (na pomery spoločnosti Apple). Základná verzia so 64 GB pamäťou bude štartovať na 399$ (v Európe 489€). K dispozícii si bude môcť zákazník zvoliť aj verziu so 128 GB. Tu bude cena o cca 100$ (100€) vyššia.

Čo sa týka vizuálnej stránky, zariadenie by malo pripomínať iPhone 8. Na tom sa teda nič nemení. Vpredu nájdeme 4,7″ LCD displej (tentokrát bez 3D Touch) a vzadu potom logo, ktoré bude umiestnené na stred. Zariadenie sa bude predávať v bielej (Silver), čiernej (Black alebo Space Black) a tiež červenej, product (RED) farbe.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Smartfón bude dostupný v 3 farbách – svetapple.sk

Nový iPhone SE 2 (iPhone 9) bude mať doslova nadštadardný výkon. Pod jeho kapotou nájdeme procesor Apple A13 Bionic, ktorý je stále najvýkonnejším mobilným čipom na svete. V spolupráci s operačnou pamäťou 3 GB RAM a relatívne nízkym rozlíšením (1334×750, 326 ppi), by mohlo ísť pokojne aj o najrýchlejší iPhone (či dokonca smartfón), ktorý bude aktuálne na trhu.

Prečítajte si tiež  Obal na iPhone ako hrozba

Na jeho príchod sa teda veľmi tešíme a dúfame, že sa k nemu dostane čo najrýchlejšie potom, ako ho Apple uvedie na trh. Ako sme už viackrát avizovali, môže to byť problém, kvôli koronavírusu. Kto z vás sa teší spolu s nami?

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) je už v konečnej fáze výroby.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.