Súčasná situácia vo svete je veľmi napätá. V uliciach zúri koronavírus (COVID-19) a mimoriadne zle vplýva aj na ekonomiku a predaje smartfónov. Apple kvôli nemu dokonca odložilo aj predstavenie iPhonu SE 2 (iPhonu 9). Teraz hrozí odloženie vlajkových lodí, iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro.

iPhone 12 nemusí prísť v septembri

Len pred pár dňami sme sa z čínskych dodávateľských reťazcov dozvedeli, že sú pripravení naplno vyrábať nové produkty. Skvelá správa najmä pri príprave iPhonu 12, o ktorého ohrození sa začalo rozprávať zhruba pred mesiacom. No a hoci sme už tak nejako rátali s tým, že nová vlajková loď, príde na trh v septembri 2020, napokon sa tento scénar vôbec nemusí naplniť. V hre už nie je iba problematická výroba a jej kontrola, ale aj iný faktor.

Presne tak, ako sme to uvádzali pri iPhone SE 2 (iPhone 9), po tejto „ekonomickej katastrofe“ bude len málokto riešiť kúpu nového iPhonu za tisíc dolárov/eur. Ľudia budú mať iné priority a tak si predstavenie iPhonu 12 možno ani nevšimnú a nebudú ho brať na vedomie. S týmito informáciami dnes prišla správa, od renomovanej agentúry Nikkei. Apple presne preto akurát rieši to, či iPhone 12 a 12 Pro odloží, alebo nie.

Podľa dostupných informácii sa musí o tomto kroku rozhodnúť najneskôr do mája, nakoľko všetky procesy spojené s vývojom a výrobou trvajú nejaký čas a priamo ovplyvňujú dátum vydania.

iPhone 12 Pro Max bude mať naozaj obrovský displej!
iPhone 12 nemusí prísť v septembri. Hrozí mu odloženie.

Kedy teda môže prísť iPhone 12 a 12 Pro na trh?

Odpoveď na to, kedy by sa jablková novinka mohla dostať do predaja zatiaľ neexistuje, a tak sa môžeme iba domnievať. Každopádne prvé odhady hovoria o približne mesačnom meškaní, kedy by sa mohla dať ekonomika po globálnej kríze zase trochu do pohybu. Podľa najpozitívnejších predpokladov by teda iPhone 12 mohol prísť v októbri 2020, čo by nebola zas až taká katastrofa.

Druhý odhad hovorí o tom, že zariadenie bude predstavené najneskôr do konca novembra. Hoci je to výraznejšie meškanie, treba dodať, že by Apple stihlo najsilnejšiu predvianočnú sezónu, nakoľko by ľudia mali na nákup ešte celý december. Po tak nevydarenom roku by potencionálne úspešné Vianoce, určite padli na úžitok.

Najnegatívnejšie informácie hovoria, že predstavenie by sa mohlo odložiť až na budúci rok. To nám príde ako veľmi nepravdepodobné, nakoľko Apple ešte nikdy doteraz medziročne iPhone nevynechalo.

Navyše predstavenie v roku 2020 nebude možno rekordne úspešné, ale ak sa odloží napríklad na október, alebo november, určite sa predajú milióny kusov po celom svete a záujem môže pokračovať aj v spomínanom roku 2021. Nechajme sa prekvapiť. Bližšie informácie budeme poznať v dohľadnej dobe…

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Apple práve oznámil event, na ktorom predstaví iPhone 15 či Apple Watch Series 9
iPhone 12 Pro design
iPhone 12 nemusí prísť v septembri. Hrozí mu odloženie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -