Spoločnosť Apple pripravuje iPhone SE 2 (iPhone 9) už minimálne pol roka a podľa posledných správ, v týchto chvíľach už prebieha výroba. Hoci mal prísť po boku nového iPadu Pro, evidentne sa predstavenie mierne posunulo. Tak či onak konštatujeme, že v lepšej situácii si jeho vydanie Apple ani nemohlo naplánovať. Môže to byť taká menšia „záchrana“ predajov v roku 2020.

iPhone SE 2 (iPhone 9) je načasovaný nečakane presne.

Cupertinsky gigant je známy tým, že produkuje mimoriadne drahé smartfóny. Za iPhone zaplatíte spomedzi konkurencie skoro vždy najviac. Má to svoje dôvody. Smartfón je veľmi kvalitný a ponúka výborné funkcie, ako aj dobre spracovaný operačný systém.

Jeho ceny sa začínajú na úrovni, kde ostatní poväčšine končia. Apple nerado podlieza tieto čísla a namiesto toho radšej ponúka lacnejšie alternatívy. Pripravovaný iPhone SE 2 (iPhone 9) bude jednou z nich. Jeho príchod je naplánovaný v čase, kedy bude svet sužovať obrovská finančná kríza.

Ako sme len nedávno informovali, trh so smartfónmi sa v následujúcich mesiacoch extrémne prepadne. Analytici očakávajú pokles predajov až na úrovni 30%. Pokiaľ budú ľudia bez práce čakať doma na to, ako sa situácia napokon vyvinie, to posledné čo ich bude zaujímať, je kúpa nového iPhonu. Ak však budú potrebovať vymeniť svoj starý model 6, 6S alebo SE, naskytne sa im výborná príležitosť.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) je načasovaný, nečakane presne.

Nebudú musieť kupovať predražený iPhone 11 Pro, alebo stále drahý iPhone 11. Dobrou cestou je možno iPhone XR, avšak ten začína podstatne nad hranicou 399$, s ktorou má prísť iPhone SE 2 (iPhone 9) už čoskoro na trh. V Európe môžeme o takejto cene samozrejme iba snívať. Tu sa bude zariadenie predávať za zhruba 489€. Ak si ho ale zakúpi nenáročný používateľ, vydrží mu bez problémov 3 roky a to sa oplatí.

To čo chceme týmto článkom povedať je, že záujem o dostupný a lacný iPhone bude v týchto časoch pravdepodobne väčší, ako kedykoľvek inokedy. Ľudia nebudú chcieť investovať do spotrebnej elektroniky veľké peniaze. Mať ale zariadenie s čipom Apple A13 Bionic, kvalitným fotoaparátom a perfektným iOS bude možné aj za rozumnú sumu. Samozrejme, pocítia to potom predaje drahších modelov. Ak by ale alternatíva neexistovala, záujem by mohol byť ešte menší… Pôjdete do iPhonu SE 2 aj vy?

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) je načasovaný, nečakane presne.
Prečítajte si tiež  Poznáme dátum začatia predaja iPhonu 6 v SR a ČR!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.