iPhone 12 Pro Max a jeho obrovský fotoaparát

V Cupertine chceli priniesť inováciu, no nechceli použiť lacný marketing s veľkým počtom megapixelov. iPhone 12 Pro Max má stále iba 12MP, no uprednostnil iné vylepšenia. Jedným z nich je aj veľkosť fotoaparátu, prekonávajúca štandardný iPhone 12 Pro (6,1″).

Vlajková loď so 6,7″ displejom má v porovnaní s týmto modelom až o 47% väčší snímač. to zabezpečí, že sa „dovnútra“ dostane viac svetla a snímky budú kvalitnejšie. Viacero expertov sa k tomu vyjadrilo a výhody potvrdilo. Na druhej strane však upozornili, že rozdiely nie sú až tak zásadné. Ak nie ste fotograf, zrejme ich neoceníte.

Druhým dôvodom, prečo má iPhone 12 Pro Max tak obrovský kamerový modul, je nový systém optickej stabilizácie senzorov.

Pokiaľ budete natáčať video z auta, do záberov sa neprenesú žiadne otrasy alebo vibrácie. Už v základe to funguje vynikajúco (pri štandardnom iPhone 12). Evidentne to ale môže byť ešte lepšie.

Každý fotograf ocení dobrú výdrž batérie. Pokiaľ sa vyberiete s iPhonom 12 Pro Max vytvárať umelecké zábery, určite vás nesklame. Kapacita akumulátora predstavuje 3687 mAh a aj keď je to medzigeneračne menej, v praktickom teste prekonal svojho predchodcu (iPhone 11 Pro Max). Zaujímavé je, že sa jedná o akumulátor v tvare písmena „L“. Toto riešenie medzičasom opustili všetky ostatné iPhony 12.

Pokiaľ už iPhone 12 Pro Max používate, dajte nám v komentároch vedieť, čo na tento model hovoríte. Presvedčil alebo sklamal? Všetky nové smartfóny už môžete objednávať u autorizovaného predajcu m:zone.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Apple má problémy s aplikáciou Počasie na iPhone. Nefunguje ani mnohým Slovákom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJThe Verge
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.