iPhone 12 Pro Max a jeho obrovský fotoaparát

V Cupertine chceli priniesť inováciu, no nechceli použiť lacný marketing s veľkým počtom megapixelov. iPhone 12 Pro Max má stále iba 12MP, no uprednostnil iné vylepšenia. Jedným z nich je aj veľkosť fotoaparátu, prekonávajúca štandardný iPhone 12 Pro (6,1″).

Vlajková loď so 6,7″ displejom má v porovnaní s týmto modelom až o 47% väčší snímač. to zabezpečí, že sa „dovnútra“ dostane viac svetla a snímky budú kvalitnejšie. Viacero expertov sa k tomu vyjadrilo a výhody potvrdilo. Na druhej strane však upozornili, že rozdiely nie sú až tak zásadné. Ak nie ste fotograf, zrejme ich neoceníte.

- Reklama -

Druhým dôvodom, prečo má iPhone 12 Pro Max tak obrovský kamerový modul, je nový systém optickej stabilizácie senzorov.

Pokiaľ budete natáčať video z auta, do záberov sa neprenesú žiadne otrasy alebo vibrácie. Už v základe to funguje vynikajúco (pri štandardnom iPhone 12). Evidentne to ale môže byť ešte lepšie.

Každý fotograf ocení dobrú výdrž batérie. Pokiaľ sa vyberiete s iPhonom 12 Pro Max vytvárať umelecké zábery, určite vás nesklame. Kapacita akumulátora predstavuje 3687 mAh a aj keď je to medzigeneračne menej, v praktickom teste prekonal svojho predchodcu (iPhone 11 Pro Max). Zaujímavé je, že sa jedná o akumulátor v tvare písmena „L“. Toto riešenie medzičasom opustili všetky ostatné iPhony 12.

Pokiaľ už iPhone 12 Pro Max používate, dajte nám v komentároch vedieť, čo na tento model hovoríte. Presvedčil alebo sklamal? Všetky nové smartfóny už môžete objednávať u autorizovaného predajcu m:zone.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJThe Verge
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.