Jablková spoločnosť bola založená v roku 1976 a v tomto istom období začala vyrábať a predávať svoj prvý počítač – Apple 1. Väčšina z vás ho pravdepodobne videla len v „drevenom“ šasi s nerovnomerným nápisom „APPLE COMPUTER“. Dnes sa môžete pozrieť ako sa tento dizajn podarilo napasovať na iPhone 12 Pro. Za všetkým stojí klenotníctvo Caviar.

iPhone 12 Pro s dizajnom počítača Apple 1

Ruský úpravca predstavuje každý rok viacero „exkluzívnych“ prevedení jablkových smartfónov, ktoré sú niečim výnimočné. Najčastejšie rezonujú modely vyrobené zo zlata. Mali sme tu ale aj edície odkazujúce na Teslu, Elona Muska a podobne. Dnes sa môžete pozrieť, ako vyzerá iPhone 12 Pro s dizajnom počítača Apple 1.

Áno, samotný smartfón ešte nebol predstavený, no dizajnéri použili vizuál z aktuálne zverejnených únikov (o šošovky sa veľmi nestarali). Finálny výrobok sa môže od vizualizácií mierne líšiť. V zásade ale bude pôsobiť rovnako.

Caviar iPhone 12 Pro Apple 1 má v sebe zakomponovaný fragment pôvodného počítača z roku 1976. Nachádza sa v zadnej časti a obklopuje ho kvalitné drevo. Tak isto je na tomto mieste znázornený aj displej či klávesnica s nápisom „COMPUTER“.

Kúpou úpravy sa stávate vlastníkom vzácneho produktu, ktorý bude vyrobený v limitovanom počte deviatich kusov. Jeho súčasťou je časť počítača, s ktorým Steve Jobs a Steve Wozniak zmenili technologický priemysel.

Nie je to lacný špás

Na výber sú dve verzie. Jednoduchšia nesie názov „Apple 1 Light“ a začína na úrovni 4990$ (4278€). Za túto sumu dostávate iPhone 12 Pro so 128GB úložiskom. Pokiaľ by ste si vybrali iPhone 12 Pro Max s 512GB úložiskom, cena by narástla na 6140$ (5264€).

Drahšie a „plnohodnotnejšie“ prevedenie nesie názov „Apple 1“ a začína na úrovni 9 990$ (8565€). Ak si v tomto prípade zvolíte najdrahší možný model, pripravte si 11 150$ (9560€). Garantujeme vám, že nikto v okolí nebude mať rovnaký smartfón ako vy.

Doplňujúce informácie: Caviar zabezpečuje dopravu svojich výrobkov po celom svete zadarmo. Na všetko platí štandardná 1-ročná záruka a v prípade, že sa vám takýto iPhone 12 nebude páčiť, môžete ho vrátiť späť. Tak čo, idete do toho?

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone inšpirovaný Apple Vision Pro? Skutočná revolúcia s M2 čipom by vyzerala asi takto
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.