Analytická spoločnosť DigiTimes zverejnila správu, ktorá je pre fanúšikov Apple veľmi dôležitá. Ako uvádzajú jej dobre informované zdroje z dodávateľských reťazcov, inžinierom sa podarilo zmenšiť VSCEL čip senzora pre Face ID, vďaka čomu sa môže po prvýkrát zredukovať samotný výrez.

Technologický gigant prichádza s týmto dôležitým krokom po štyroch rokoch produkcie technológie pre odomykanie prostredníctvom skenovania tváre. Ako iste viete, Face ID bolo predstavené ešte v roku 2017 v iPhone X a od tej doby sa vizuálne nezmenilo. Apple tu použilo iba niekoľko drobných vylepšení, zvyšujúcich komfort používania.

Apple ušetrí milióny na výrobe

iPhone 13 mini
Zdroj: svetapple.sk

Analytici dodávajú, že samotný krok nebude prínosom iba pre elegantnejší a čistejší dizajn. Spoločnosť Apple na tom ušetrí nemalé finančné prostriedky, nakoľko si zníži náklady na výrobu komponentov. Prvým produktom, v ktorom sa ukáže vynovené Face ID má byť iPhone 13. Jeho premiéra je naplánovaná na september alebo október 2021.

Postupne však budú nasledovať aj ďalšie produkty ako iPad Pro či dokonca iMac alebo MacBook. Face ID má zmysel prakticky všade tam, kde je potrebné sofistikovanejšie zabezpečenie. Na strane druhej, podobne funguje aj Touch ID (senzor snímača otlačkov prstov), s ktorým má Apple do budúcnosti tiež veľké plány. Je teda otázne, ako budú fungovať bok po boku obe technológie. Nechajme prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, či sa na zmenšený výrez tešíte. V praxi by sa mali senzory zmenšiť a zároveň niektoré z nich spojiť. Dizajn iPhonu 13 bude teda mierne odlišný od dizajnu iPhonu 12. Nepôjde však o žiadnu revolúciu. Bavíme sa skôr o menšom „facelifte“.

Prečítajte si tiež  Mužovi spôsobili Apple Watch Series 6 ťažké popáleniny na ruke!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.