Aj keď to tento rok vyzeralo len na drobnú aktualizáciu, fanúšikovia jablkových smartfónov sa môžu tešiť na výraznejší upgrade. iPhone 13 Pro Max by mal byť na prvý pohľad odlišný od iPhonu 12 Pro Max, hoci nepôjde o revolučné, ale skôr evolučné zmeny.

Vďaka presnej makete, ktorá sa objavila vo videu od Unbox Therapy teraz vieme, že Apple chystá ešte väčšie šošovky fotoaparátov, než minulý rok. Ako uvádza Lewis, podľa jeho názoru sú to jedny z najväčších šošoviek, aké kedy na smartfóne videl. Pokiaľ vlastníte minuloročný iPhone 12 Pro Max, už tento model má výrazne väčší kamerový modul, než všetky ostatné verzie. Nástupca sa však posunie na celkom inú úroveň.

Aby toho nebolo málo, iPhone 13 Pro Max mierne zmení rozmery. Pravdepodobne trochu „priberie“ na hrúbke, za čím bude stáť modernejší 120 Hz Always-on OLED displej, ktorý vyrobí Samsung a tiež väčší akumulátor. V praxi sa však bude jednať o zanedbateľné rozdiely, ktoré si väčšina používateľov ani nevšimne.

Menší výrez a Touch ID

Porovnanie: iPhone 13 Pro Max vs iPhone 12 Pro Max
Zdroj: Macrumors

Podľa makety, nachádzajúcej sa vo videu nižšie sa môžu fanúšikovia tešiť aj na prítomnosť Touch ID, ktoré doplní systém odomykania zariadenia za pomoci skenovania tváre.

Ako bonus pribudne na prednej strane aj rozlišovací prvok, ktorým bude menší výrez, nazývaný „notch“. Apple túto zmenu dosiahne zjednotením senzorov, novými materiálmi a presunom slúchadla do vrchnej časti k rámu.

iPhone 13 Pro Max sa ukáže pravdepodobne už niekedy v septembri 2021, pričom v ňom nájdeme aj procesor A15 Bionic, pravdepodobne vyššiu kapacitu operačnej pamäte RAM, väčšie úložisko vrcholnej verzie (šepká sa o 1 TB) a rýchlejšie 5G pripojenie.

Cenu Apple zrejme meniť nebude, nakoľko už súčasná čiastka za základný iPhone 12 Pro Max je pomerne vysoká. Ak preferujete skôr menšie verzie so 6,1″ displejom, prípadne základný 5,4″ model mini, máme pre vás dobrú správu. Apple ukáže aj tieto modely v roku 2021.

Napíšte nám do komentára, či sa vám očakávané zmeny páčia a ak áno, vymeníte svoj aktuálny iPhone za iPhone 13 Pro Max, prípadne akýkoľvek iný model z pripravovanej série? Tešíme sa na vaše reakcie .

Prečítajte si tiež  Zabudnite na "Made in China". Apple šialene investuje do tejto krajiny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -