Dnes sme vás už viackrát informovali o zaujímavom prieskume od spoločnosti SellCell, ktorá sa zaoberá predajom použitých a repasovaných smartfónov. Na vzorke cca 3 000 respondentov, používajúcich produkty od spoločnosti Apple zisťovala, čo najviac očakávajú od pripravovaného iPhonu 13. Tu je výber deviatich odpovedí, zoradených podľa priority.

  • Návrat Touch ID – 21%
  • Vyššia obnovovacia frekvencia (120 Hz) – 17%
  • Menší výrez – 15%
  • 20W nabíjačka v balení – 12%
  • Väčšia batéria – 11%
  • Lepšie funkcie fotoaparátu – 8,2%
  • Rýchlejší procesor – 6,8%
  • Kompaktný model – 5%
  • Lepšia vodeodolnosť – 2,2%

Ako môžete vidieť sami, najviac opýtaných (až 21 %) zaškrtlo políčko „Návrat Touch ID“. Pravdepodobne to spôsobila pandémia koronavírusu, ktorá nám skomplikovala odomykanie zariadenia s rúškom alebo respirátorom na ústach cez Face ID. No a hoci už existuje šikovné riešenie s Apple Watch, ľuďom evidentne nestačí (nie všetci majú koniec koncov tieto inteligentné hodinky).

Na druhom mieste sa potom objavila 120 Hz obnovovacia frekvencia, na treťom mieste menší výrez „notch“, na štvrtom mieste pribalenie 20W adaptéra do balenia a na piatom mieste väčší akumulátor.

Menší percentuálny podiel získali lepšie funkcie fotoaparátu, rýchlejší procesor, kompaktný model a lepšia vodeodolnosť – čo nás popravde prekvapilo, nakoľko iPhone 12 toho zvládne pod vodou relatívne dosť.

Tak ako pri prieskume s výberom farby na nový iMac 24″ sme si dovolili navrhnúť „mini-anketu“, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy. Počíta sa vždy len jeden hlas, preto si vyberte tú najdôležitejšiu vec, ktorú očakávate od iPhonu 13. Možnosti sú úplne rovnaké, ako pri zahraničnom prieskume:

[poll id=“7″]

Pokiaľ chcete vybrať iný benefit, ktorý sa v našej ankete neukázal, pokojne ho doplňte do komentára nižšie. Samozrejme, nezabudnite uviesť dôvod, prečo by ho podľa vás Apple malo tento rok ponúknuť. Tešíme sa na všetky vaše odpovede.

Prečítajte si tiež  Takto vrátite lištu vyhľadávania v Safari iOS 15 späť na hornú časť obrazovky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.