Technologický gigant predstaví svoj iPhone 13 pravdepodobne až v septembri alebo októbri tohto roka. Zariadenia získa drobné dizajnové zmeny, ktoré by však mali byť jasne stanovené už v týchto chvíľach. Návrhy a dizajn zariadenia je dávno uzavretý a Apple sa teraz zameriava na testy a skúšky výroby.

S tým súvisí aj spolupráca s firmami, ktoré produkujú pre iPhone príslušenstvo všetkého druhu. Známy Twitter účet DuanRui zverejnil fotografie, ktoré pochádzajú z čínskej sociálnej siete Weibo. Nakoľko nám DuanRui dlhodobo prináša pravdivé správy, v tomto úniku mu dôverujeme.

Na záberoch v galérii sa nachádza krycie temperované sklíčko, ktoré pravdepodobne slúžilo na prvé testovanie výroby. Ako môžete vidieť sami, výrez pre Face ID je výrazne menší ako na súčasnom iPhone 12. Samotné krycie sklíčko sa okrem iného zhoduje so zábermi, ktoré boli zverejnené ešte koncom marca. Aj preto je veľmi pravdepodobné, že sa skutočne pozeráme na dizajn iPhonu 13.

Ako môžete vidieť sami, Face ID ponúka jeden výrez pre kameru a tri výrezy pre biometrické senzory. Dva z nich sa pravdepodobne zlúčili do jedného, nakoľko iPhone 12 disponuje dokopy štyrmi senzormi plus kamerou. Týmto spôsobom Apple ušetrilo miesto.

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S.

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Pozrite si fotografie v galérii a napíšte nám do komentára, čo si o samotnom dizajne myslíte vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory!

Prečítajte si tiež  Apple myslí na naše súkromie stále viac a viac!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.