Spoločnosť Apple pracuje na novom iPhone 14, ktorý nám predstaví v septembri 2022. Zariadenie dostane výkonnejší hardvér ako aj prepracovaný dizajn, ktorému sa budeme venovať aj v tomto krátkom článku. Ako sa totiž ukazuje, niektoré staršie predpovede analytikov neboli celkom presné 

Ešte v priebehu roka 2021, keď sa objavili prvé správy o iPhone 14, sa vo veľkom diskutovalo o jeho zadnom kamerovom systéme. Ten mal byť po dlhých ôsmych rokoch konečne plochý tak, aby nijakým spôsobom nevystupoval do priestoru.

V praxi by to znamenalo, že ak by ste svoj iPhone 14 položili napríklad na stôl, bol by perfektne stabilný a nijakým spôsobom by po ňom „netancoval“.

Žiaľ, podľa najnovších predpovedí Jona Prossera sú podobné vylepenia momentálne len zbožným prianím niektorých používateľov a pravdepodobne aj dizajnérov v spoločnosti Apple.

Tí totiž mali pôvodne vymyslieť, ako zakomponovať kamerový systém priamo do šasi zariadenia, avšak napokon museli od svojich pokusov upustiť z dôvodu hardvérových obmedzení.

iPhone 14 dostane vylepšený kamerový systém 

iPhone 14 render
Zdroj: 91Mobiles

Hoci sa predpokladá, že iPhone 14 bude o niečo hrubší ako iPhone 13, stále neposkytne dosť miesta na takúto razantnú zmenu. Apple okrem iného použije aj väčšie šošovky so 48 MP rozlíšením a možnosťou natáčania 8K videa.

Prečítajte si tiež  Dámy a páni, takto by mal vyzerať iPhone 14 Pro v roku 2022

Vo výsledku sa teda nie len, že dočkáme drobného „hrbolčeka“ na zadnej strane, no jeho rozmery by sa mali oproti predošlej generácii iPhonu dokonca ešte zväčšiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.