Ming-Ch Kuo, významný technologický analytik a jeden z najväčších odborníkov na všetko, čo sa týka spoločnosti Apple, prišiel so zaujímavým výskumom štrukturálnych zmien v dodávateľskom reťazci pre 48 megapixelových fotoaparátov iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max. Začiatkom tohto týždňa sa Kuo prostredníctvom Twitteru podelil o svoju analýzu toho, ako nové rozhodnutie spoločnosti Apple ovplyvní výrobcov fotoaparátov. Tieto spoločnosti majú dosiahnuť vyššie zisky.

Aby sme boli stručnejší, firmy ako Sony, Largan, Alps a LG Innotek budú mať veľký prospech z nápadu spoločnosti Apple prehĺbiť rozdiely medzi základnými verziami iPhonu 14 a drahšími verziami „Pro“. Kuo predpokladá, že náklady na produkciu výkonnejšieho kamerového modulu, ktorý sa bude výrazne líšiť od toho štandardného (v iPhone 14 / 14 Max) by mohli vzrásť o cca 15 až 35 % (v závislosti od dodávateľa). To na konci dňa znamená, že nielen spoločnosť Apple, ale aj vyššie vymenované spoločnosti, ktoré by mali mať na starosti výrobu „len“ drahšieho fotoaparátu, budú bohatšie ako za normálnych okolností.

Kuo týmto vyjadrením v podstate len potvrdzuje predošlé správy o tom, že spoločnosť Apple plánuje zvýrazniť rozdiel medzi iPhonom 14 / iPhonom 14 Max a iPhonom 14 Pro / iPhonom 14 Pro Max. Prejaviť by sa to žiaľ nemalo len na použitom hardvéri, ale aj na cene… 

Rozdiel nebude len vo fotoaparátoch 

iPhone 14 Pro vo sivej / čiernej farbe záber zhora
Zdroj: IAN / Jon Prosser

Keďže má byť nový čip A16 Bionic exkluzivitou len pre drahší iPhone 14 Pro a 14 Pro Max, používatelia budú mať ešte väčšiu motiváciu pre výber a kúpu prémiovejších modelov. Predtým boli všetky iPhony jednej generácie vybavené totožnou čipovou sadou, a teda aj podobným výpočtovým výkonom (v prípade iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro už vznikli drobné rozdiely).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

To sa však čoskoro zmení. Pred niekoľkými dňami Ming-Ch Kuo napísal, že Apple bude túto stratégiu uplatňovať aj v nasledujúcich iteráciách iPhonov. V podstate sa teda stane bežným, že lacnejšie iPhony, ktoré sa nebudú tváriť ako vlajkové lode, budú debutovať na trhu s rok starým SOC.

iPhone 14 Max v bielej, čiernej, modrej a červenej farbe
Zdroj: AppleInsider

Dobrou správou je ale aspoň to, že spoločnosť Apple ma tak výkonné mobilné procesory, že po 12 mesiacoch zvykne prekonávať len samú seba. Inými slovami, aj keď budú čipy staršie, neznamená to, že by mali mať zariadenia akúkoľvek konkurenčnú nevýhodu. Práve naopak. Stále budú pekelne rýchle.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -