Hoci do plánovaného predstavenia nových vlajkových lodí v podobe iPhonov z rady 14 ostáva ešte niekoľko mesiacov, analytici aj naďalej prichádzajú s novými predpokladmi. Jeden z popredných analytikov Ming-Chi Kuo sa postaral o nové, nie až tak potešujúce zistenie. Nový čip A16 Bionic, ktorý by sa mal ukázať v nových telefónoch sa podľa neho dostane iba do Pro modelov. Ostatné smartfóny si ponechajú A15, z modelov iPhone 13.

Prečítajte si tiež  Prečo nemá iPhone vymeniteľnú batériu? Odpoveď je jednoduchá

Vo svojom tweete Kuo uviedol, že 6,1″ iPhone 14 Pro a 6,7″ iPhone 14 Pro Max dostanú výkonnejší čip A16, zatiaľ čo základné modely iPhonu si zachovajú rovnaký čip A15 z radu iPhone 13. Dva cenovo dostupnejšie modely iPhonu, ktoré si zachovajú rovnaký čip ako v predchádzajúcom roku, by mohli byť novým významným rozlišovacím bodom medzi štandardnými a „Pro“ modelmi iPhonu.

Do budúcnosti sa zdá byť pravdepodobné, že by Apple mohol ponúknuť nový čip len v modeloch „Pro, než sa následne dostane do dvoch lacnejších modelov iPhone v nasledujúcom roku. Rovnakú taktiku by mala firma zvoliť aj v prípade ďalších zariadení zo svojho produktového portfólia.

Kuo dodal, že všetky štyri modely iPhone 14 budú pravdepodobne vybavené 6 GB pamäte, pričom štandardné modely iPhone 14 budú mať pamäť LPDDR 4X a modely iPhone 14 Pro budú mať pamäť LPDDR 5.

V súčasnosti sú modely iPhone 13 mini a iPhone 13 vybavené 4 GB pamäte, zatiaľ čo iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max majú 6 GB. Tieto údaje sa oproti modelovému radu iPhone 12 nezmenili. Pokiaľ ide o modelový rad iPhone 14, Kuo naznačuje, že všetky modely budú vybavené 6 GB pamäte RAM, s rozdielnymi štatistikami týkajúcimi sa úspory energie.

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / the Hacker 34

Samozrejme sa stále jedná iba o dohady a nič nie je oficiálne potvrdené. Iné fámy zas naznačujú, že modely iPhone 14 Pro budú mať 8 GB RAM, teda rovnaké množstvo ako nedávno predstavený Samsung Galaxy S22.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 vs iPhone 13 v porovnaní výkonu. Je procesor A15 Bionic v dostupnejšej verzii priškrtený?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -