Spoločnosť Apple urobila v roku 2023 zmenu, ktorej sa dlhú dobu bránila. Až po tom, čo na firmu urobila nátlak Európska únia sa rozhodla, že svojim zákazníkom sprístupní štandard USB-C, ktorý dnes nájdeme v iPhone 15, iPhone 15 Pro a tiež nových bezdrôtových slúchadlá AirPods Pro 2. generácie.

Ako, ale upozorňuje analytik a leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, prechod na USB-C v podaní Apple ešte stále nie je na konci. Firma totiž podľa jeho zistení už čoskoro predstaví ďalšie produkty, ktoré sa raz a navždy zbavia zastaralého 8-pinového Lightning konektora. Ten Apple predstavil po prvýkrát ešte v roku 2012, keď uviedol na trh vtedy revolučný iPhone 5 so 4″ displejom. Lightning však už v dnešnej dobe spôsobuje viac problémov ako osohu, čo používatelia Apple platformy pociťujú najmä v rámci jeho nekompatibility s počítačmi Mac a tabletmi iPad.

A keďže spoločnosť Apple tlačí čas a najneskôr do 28. decembra 2024 musia prejsť všetky jej zariadenia na USB-C (vyplýva to z nariadení EÚ), už cca o mesiac uvidíme aj Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpad s novým USB-C konektorom. Apple ich predstaví po boku nového iMacu a vylepšených MacBookov.

USB-C dostanú aj všetky AirPods či ďalšie príslušenstvo 

AirPods 2
Zdroj: Unsplash / Hostaphoto / Tarun Savvy (úprava redakcie)

Mark Gurman tiež dodáva, že aj štandardné slúchadlá AirPods 2. generácie a AirPods 3. generácie by mali v priebehu budúceho roka dostať USB-C konektor a jeho prítomnosť by mala byť samozrejmosťou aj pri špičkových AirPods Max. Kedy však prídu na trh tie zatiaľ nie je celkom jasné.

Na záver tiež Gurman doplnil, že aj keď Apple prestalo predávať kontroverznú powerbanku MagSafe Battery Pack a nabíjačku MagSafe Duo, aj v tomto prípade očakáva, že predaj týchto produktov čoskoro obnoví, keď predstaví ich vynovené verzie s USB-C. Nechajme sa prekvapiť. Každopádne veľký prechod ešte stále nie je na konci. V podstate len začal.

Firma za týmto účelom zriadila aj špeciálnu internetovú stránku podpory, na ktorej potencionálne poškodeným používateľom vysvetľuje, aké hrozby na nich cez špionážny softvér Pegasus číhajú a čo majú urobiť, aby sa pred ním vedeli ochrániť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a budúcoročné MacBooky dostanú 3 nm procesory
Môže ťa zaujímať
- Reklama -