Spoločnosť Apple neustále špekuluje nad tým, ako obohatiť svoje produkty o ďalšie modely. Len včera sme vám ukázali, ako by mohol vyzerať iPhone 15 Ultra, ktorý by sa inšpiroval dizajnom extrémne odolných titánových Apple Watch Ultra z roku 2022. Tieto hodinky môžete získať v zľave od 865 €. Koľko však bude stáť pripravovaný smartfón? Podľa únikov to nebude málo. Téme sa venoval portál 9to5Mac.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Aby sme to bližšie špecifikovali, v súčasnosti ešte nie je jasné, ako bude vyzerať samotná zostava iPhonov spolu s modelom Ultra. Niektoré úniky naznačujú, že toto zariadenie nahradí iPhone 15 Pro Max a iné zase tvrdia, že pôjde o model, ktorý bude postavený v hierarchii Apple na ešte vyššej úrovni.

Okrem toho, že ponúkne trochu iný dizajn by mal byť tiež po technickej stránke oveľa lepšie vybavený. Bude to skrátka ten najlepší smartfón na svete.

iPhone 15 Pro Max bude mať extrémne vysokú cenu

iPhone 15 Ultra
Zdroj: Twitter / Jonas Daehnert

V súvislosti s tým sa ale naskytá celkom logická otázka, koľko si za takéto zariadenie zaplatíme. Ako sme už napísali vyššie, Apple Watch Ultra stoja aj po zľave horibilných 865 €. A keď vezmeme do úvahy, že najlacnejší iPhone 14 Pro Max dnes kúpite za cca 1 311 €, model, ktorý má byť nad ním môže byť celkom logicky oveľa drahší.

Uvádzacia cena iPhonu 14 Pro Max bola za základnú 128 GB verziu v septembri 2022 na Slovensku 1 449 €. Zahraničné média ale odhadujú, že za iPhone 15 Ultra môžeme zaplatiť ďaleko viac ako 1 500 €, respektíve 1 600 €.

Azda najbližšie ku odahdom je cenovka za základný iPhone 14 Pro Max s 256 GB pamäťou, ktorá sa pohybuje na úrovni 1 579 €. V prípade iPhonu 15 Ultra však dostanete za tieto peniaze zrejme iba 128 GB model a pokojne môže byť ešte drahší.

Ponúkne titán, lepšie technológie a možno aj zafírové sklíčko na displeji

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Okrem titánovej konštrukcie by malo byť zariadenie vybavené aj oveľa väčším akumulátorom, vďaka čomu prekoná všetkých konkurentov vo výdrži batérie.

Taktiež by Apple mohlo použiť na displeji odolnejší materiál (napríklad zafírové sklíčko) a v neposlednom rade by malo mať zariadenie aj nejaké tie špeciality, ktoré sa budú týkať fotoaparátov, výkonu a ďalších špecifikácií. Nechajme sa prekvapiť. Otázne však nateraz zostáva, či to bude dávať za takéto peniaze vôbec zmysel.

Prečítajte si tiež  Na Slovensku si na Apple Vision Pro počkáme brutálne dlho

Dajte nám vedieť do komentárov, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -