Čas letí ako voda a spoločnosť Apple tvrdo pracuje na novom iPhone 15, ktorý príde na trh niekedy v septembri 2023. Tento smartfón by mohol konečne priniesť výraznejšie dizajnové zmeny, značný upgrade v oblasti výkonu s spotreby energie a hlavne zlepšenie fotoaparátov na zadnej strane. Jednej inovácie sa však dočká iba najdrahšia a najväčšia verzia iPhone 15 Pro Max.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Aby sme vás nenapínali, bude to technológia, ktorú už dlhšiu dobu využívajú konkurenti a preslávila sa ňou najmä spoločnosť Samsung. Periskopický objektív dokáže v jeho smartfónoch poskytnúť neuveriteľný 10-násobný optický zoom, ktorý prekonáva súčasný iPhone 14 Pro Max na plnej čiare.

Súčasná generácia smartfónu z Cupertina má k dispozícii iba 3-násobný optický zoom. V roku 2023 sa to ale zmení a posunie oveľa ďalej.

Periskop bude iba v iPhone 15 Pro Max / iPhone 15 Ultra

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Horšou správou je, že inovácia bude v prvom roku predaja súčasťou len najväčšieho 6,7″ iPhonu 15 Pro Max alebo iPhonu 15 Ultra (v závislosti od toho, ako sa bude tento model volať). Až v roku 2024 by mala doraziť do oboch verzií vlajkových lodí, čo znamená, že ju uvidíme aj v iPhone 16 Pro.

Pochopiteľne, dostupnejšie modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus si budú musieť vystačiť s dvojicou zadných fotoaparátov rovnako, ako to poznáme dnes.

Tieto informácie potvrdili hneď dva nezávislé zdroje a to analytici Ming-Chi Kuo a Jeff Pu, ktorí sa v súčasnosti radia vo svojom obore medzi špičku. Aj preto im môžeme do vysokej miery dôverovať.

Apple použije systém šikmého zrkadla 

Periskopický zadný objektív v zariadení od spoločnosti Huawei
Zdroj: Huawei

Systém, ktorý spoločnosť Apple v roku 2023 použije bude fungovať na základe prítomnosti šikmého zrkadla, ktoré bude nasmerované ku odrazovému snímaču fotoaparátu vo vnútri zariadenia.

Aj vďaka tomu bude môcť iPhone 15 Pro Max poskytnúť päť až desať násobný optický zoom, čím sa priblíži alebo dokonca vyrovná Samsungu. Nechajme sa prekvapiť. Dajte nám vedieť do komentárov nižšie, čo si o tejto zmene myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Loopi reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 / 15 Pro fotoaparát: Kompletná špecifikácia rozobraná do detialov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -