Je síce pravda, že spoločnosť Apple predstavila iPhone 14 len relatívne nedávno no už teraz je jasné, že sa pripravuje na dokončenie nástupcu. V roku 2023 sa máme zoznámiť s iPhonom 15 Ultra (nástupcom iPhonu 15 Pro), ktorý bude absolútnou vlajkovou loďou ponuky a v jeho hardvérových špecifikáciách nájdeme viac technológií, ako v menšom iPhone 15 Pro.

Ku všetkému sa dnes vyjadril známy leaker Majin Bu, ktorý sa dostal ku prvým dôležitým informáciám od svojho zdroja zo spoločnosti Apple. My ešte doplníme, že Majin Bu má vysoko spoľahlivé renomé.

Prvý iPhone s dvoma prednými kamerami 

Ako uvádza Bu vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter, nový iPhone 15 Ultra bude skutočne nadradený nad menším iPhonom 15 Pro. Zariadenie by malo byť vybavené špeciálnou technológiou dvoch predných kamier, ktorú žiadna iná budúcoročná verzia nedostane. Kamery budú s vysokou pravdepodobnosťou súčasťou Dynamic Islandu, no na čo budú slúžiť zatiaľ konkretizované nebolo.

S určitosťou sa však upgrade bude týkať predného fotoaparátu, ktorý by mohol dostať napríklad kvalitnejší portrétny režim. Rovnako by mohlo ísť o súčasť spolupráce s rozšírenou realitou.

Nový port a vyššia základná pamäť 

Majin Bu tvrdí, že nový iPhone 15 Ultra bude vybavený plnohodnotným USB-C portom, no podľa viacerých únikov by táto technológia mala byť prítomná aj v lacnejších verziách. Apple bude totiž k tejto zmene donútené zo strany Európskej únie, ktorá vyžaduje zjednotenie nabíjacích konektorov.

To čo bude, ale pre vlajkovú loď unikátne bude úložisko, ktoré má štartovať na kapacite 256 GB. iPhone 15 Ultra si teda ako 128 GB verziu nekúpite, no menší iPhone 15 Pro áno.

Rovnako tak v prípade 6,1″ verzie nepočítajte s dvoma kamerami v prednej časti displeja či periskopom vzadu. Za tieto technológie si bude potrebné priplatiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Apple vyrába v posledných rokoch katastrofálne klávesnice. Ak chcete písať texty, kúpte si starý MacBook
Môže ťa zaujímať
- Reklama -