Keď spoločnosť Apple predstavila v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max 7. septembra 2022 novú funkciu Dynamic Island, záujem o ňu prejavili aj majitelia zariadení s operačným systémom Android.

Nakoľko ide o absolútnu novinku, na internete sa ihneď začali objavovať pokusy od šikovných vývojárov, ktorí dokázali dynamický ostrovček sprevádzkovať na konkurenčnej platforme.

Po niekoľkých dňoch sa dokonca v Google Play objavila bezplatná aplikácia, ktorá prináša Dynamic Island s rozšírenými možnosťami úprav prakticky na akýkoľvek smartfón s Androidom.

Ako sa však teraz zdá, Apple možno nebolo prvou spoločnosťou, ktorá prepojila softvér a hardvér do takéhoto prvku.

Ukradlo Apple Dynamic Island spoločnosti Huawei? 

Aj keď si môžete myslieť, že iPhone bol prvým zariadením, ktoré prinieslo Dynamic Island, pravda je podľa zistení portálu Huaweicentral úplne iná. Tento web informuje, že dňa 26. decembra 2018 predstavila čínska spoločnosť Huawei smartfón Honor View20 / Honor V20. Išlo o úplne prvý telefón (od tohto výrobcu), ktorý využíval dierovaný dizajn.

Zároveň však mal k dispozícii aj nenápadnú funkciu Capsule, ktorá počas telefónneho hovoru generovala animáciu v tvare kapsuly, respektíve pilulky v ľavej časti obrazovky, čim používateľa informovala o aktuálnom čase prebiehajúceho hovoru. Dôležité je podotknúť, že rovnako ako pri Apple vychádzala z výrezu pre prednú kameru.

Apple išlo vlastnou cestou 

iPhone 14 Pro Dynamic Island
Zdroj: YouTube / MKBHD​

Aj keď uznávame, že toto celé môže vyzerať pre fanúšika spoločnosti Apple trochu hlúpo, pravdou zostáva, že Dynamic Island je unikátny prvok, ktorý nemá s riešením Honoru z roku 2018 v podstate nič spoločné.

Vtedy síce dizajnéri elegantne prepojili hardvér a softvér, no nevznikol z toho interaktívny prvok s dodatočnými funkciami.

Či už sa teda Apple inšpirovalo Androidom alebo nie, firme sa nedá uprieť, že pri vývoji Dynamic Islandu išla vlastnou cestou. Veď v prípade Honoru nedokázal prakticky nič iné, než zobraziť čas prebiehajúceho hovoru.

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max naopak dovoľuje vývojárom, aby pre tento prvok vyvíjali svoje vlastné interaktívne softvérové riešenia. Jeho potenciál do budúcnosti je teda obrovský.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Čoraz menej majiteľov Androidov plánuje nákup iPhonu 13. Tu sú dôvody

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -