2iPhone 15: Kapacita batérií v mAh a podrobné informácie 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / Tom’s Guide (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 15, ktorý prináša viacero zaujímavých inovácií. Či už si zoberiete základný model, alebo naopak prémiový iPhone 15 Pro, v každom prípade sa môžete tešiť na väčší akumulátor. A zďaleka to nie je všetko.

Technologický gigant chce evidentne zostať lídrom v oblasti výdrže, čo sa mu už niekoľko rokov darí. Okrem toho, že aj iPhone 15 ponúka viacej kapacity mAh, než jeho predchodca iPhone 14, zariadenie dostalo do vienka ešte niekoľko zaujímavých softvérových vylepšení. Predtým, ako sa však na ne pozrieme podrobnejšie, poďme si ukázať presne hodnoty kapacity v mAh a tiež porovnanie (v zátvorke) s minuloročnými modelmi.

  • iPhone 15: 3 349 mAh (+ 70 mAh)
  • iPhone 15 Plus: 4 383 mAh (+ 58 mAh)
  • iPhone 15 Pro: 3 274 mAh (+ 74 mAh)
  • iPhone 15 Pro Max: 4 422 mAh (+ 99 mAh)

Ako môžete vidieť sami, Apple tu nič extrémne nenavyšoval, no aj málo sa počíta. Navyše skvelej výdrži na jedno nabitie určite dopomôže aj moderný procesor A16 Bionic (4nm) v lacnejších prevedeniach a čip A17 Pro (3nm) v drahších prevedeniach. Ak si iPhone 15 kúpite v akejkoľvek verzii, na tento parameter sa určite nebudete sťažovať.

A aby toho nebolo málo, všetky štyri smartfóny prinášajú vychytávku, ktorou sa v súčasnosti nemôže pýšiť žiaden ich predchodca. Platí to žiaľ aj pre tých, ktorí už prešli na operačný systém iOS 17. Ani táto aktualizácia vám totiž neodomkne to, čo majú defaultne k dispozícii majitelia iPhonu 15.

V nastaveniach iPhonu 15 sa po novom nachádzajú presné informácie, ktoré sa týkajú akumulátora. Nejde len o klasické zdravie batérie, ale v ďalších kolónkach je zobrazený presný počet nabíjacích cyklov či dokonca dátum výroby a prvého použitia batérie.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Redakcia

Jasné, ku týmto dátam sa bolo možné dostať aj cez počítač Mac. Stačilo naň napojiť iPhone a použiť špeciálny softvér. Bolo to, ale príliš komplikované a zďaleka si na to netrúfol bežný rádový používateľ. Apple to teda vyriešilo veľmi efektívnym a dá sa povedať, že aj elegantným spôsobom!

A aby sa vám nemálilo, Apple sem pridal ešte jedno malé prekvapenie, o ktorom sa viac dočítate na ďalšej strane…

Späť