Nadchádzajúci modelový rad iPhone 16 prinesie okrem vizuálnych zmien v dizajne aj niekoľko noviniek, ktoré sa udejú v jeho hardvéri. Spoločnosť Apple sa v nových smartfónoch zameria na výdrž batérie, pričom takmer všetky modely sa dočkajú väčšej kapacity. Jedna z verzií však dostane naopak menšiu batériu ako v súčasnej generácii.

Najnovšie informácie zdieľané na sociálnej sieti Weibo potvrdzujú slová leakera Majina Bua, ktorý predpovedal zmenu v kapacitách batérií už pred niekoľkými týždňami. Tento trend naznačuje zaujímavý obrat v stratégii spoločnosti, ktorá sa zameriava na rozšírenie výdrže batérie svojich zariadení.

iPhone 16 Plus dostane menšiu kapacitu batérie

Apple navýši kapacitu batérie pre iPhone 16, iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. Opačný prípad však čaká iPhone 16 Plus, ktorý bude mať naopak menšiu kapacitu ako súčasný model iPhone 15 Plus. Tento krok určite prekvapí vzhľadom na fakt, že momentálne sa tento model svojou kapacitou blíži k high-endovému iPhonu 15 Pro Max.

Tabuľka výdrž batérie iPhone 16
Zdroj: SvetApple

Dôvody tohto rozhodnutia zatiaľ nie sú úplne jasné. Možno ide o snahu zvýšiť efektivitu zariadenia alebo o strategický krok na diferenciáciu medzi modelmi Plus a Pro Max. V minulosti Apple predstavil iPhone 14 Plus s väčšou batériou ako Pro Max model, čo predstavovalo lákavý faktor pre zákazníkov.

S príchodom iPhone 15 sa však kapacita batérie Pro Max modelu zvýšila, vďaka čomu sa stal lídrom v oblasti výdrže batérie.

Ďalšie špekulácie naznačujú, že iPhone 16 Pro Max by mohol mať ešte väčšiu batériu, čo by posunulo latku výdrže na úplne iný vyššie. Tento krok by mohol byť súčasťou snahy Apple o zvýšenie atraktivity svojich prémiových modelov, ktoré taktiež dostanú väčšie displeje.

Navýšenie výdrže batérie pre iPhone 16 Pro Max
Zdroj: X / Majin Bu

Ako už býva zvykom, nové iPhony sa ukážu na jesennej Apple konferencii. Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro cena: Slovákov príjemne poteší aj keď má zdražieť jeho výroba

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -