Nadchádzajúce modely z radu iPhone 16 prinesú niekoľko noviniek a zmien, v ktorých sa bude skrývať aj solídna nádielka redizajnu. Jednou z nich bude zväčšenie displejov, ktoré spoločnosť Apple dosiahne rapídnym zmenšením rámčekov okolo obrazovky. Dočkáme sa najtenších rámčekov, aké sme kedy v iPhone videli.

Podľa správy portálu The Elec plánuje spoločnosť Apple dosiahnuť tento cieľ pomocou inovatívnej technológie známej ako “Border Reduction Structure” (BRS), ktorá umožní tenšie rámčeky okolo displeja. Proces výroby zahŕňa komplexný systém umiestnenia obvodov pod displejom zariadenia.

iPhone 16 Pro dostane najtenšie rámčeky okolo displeja v histórii

Zakomponovanie tejto technológie však predstavuje výzvu pre dodávateľov ako LG Display a Samsung, ktorí sa snažia dosiahnuť požadovanú výrobnú rýchlosť stanovenú spoločnosťou Apple. Dodávatelia sa budú musieť vysporiadať s tesnejším umiestnením obvodov a ohýbaním vodičov, čo zvyšuje technickú náročnosť.

Očakáva sa, že Samsung Display bude dodávať všetky štyri OLED panely pre sériu iPhone 16, zatiaľ čo LG Display sa zameria výhradne na prémiovú dvojicu iPhone 16 Pro a 16 Pro Max.

Aby toho nebolo málo, ruku k dielu pridá aj čínsky dodávateľ BOE, ktorý sa postará o produkciu panelov pre základné modely iPhone 16 a iPhone 16 Plus.

iPhone 16 Pro
Zdroj: Macrumors

Presné detaily o tom, ako veľmi tenké budú rámčeky na iPhone 16 Pro zatiaľ nie sú známe. Generačný rozdiel však bude jasne viditeľný. Apple má v pláne zväčšiť zobrazovaciu plochu bez zväčšenia rozmerov smartfónu.

Ako už býva zvykom, nové iPhony sa ukážu na jesennej Apple konferencii. Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro môže dostať leštený titán. Apple ho spraví ešte prémiovejším

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -