Apple sa chystá na uvedenie novej generácie iPhone 16 s displejmi OLED, ktoré by mali byť úspornejšie v oblasti spotreby energie. Podľa správy portálu The Elec, spoločnosť Samsung vyvíja novú sadu materiálov pre panely OLED, ktorá je špeciálne určená pre spoločnosť Apple.

Sada materiálov zahŕňa rôzne súčasti pre OLED obrazovky, ako sú napríklad krycie vrstvy, ktoré ovplyvňujú optické vlastnosti obrazovky. Každú súčasť dodáva špecializovaný výrobca spoločnosti Samsung, ktorá ich následne všetky spojí a vytvorí dokonalý OLED panel. Rôzne zloženie materiálov v sade môže zmeniť vlastnosti ako je trvanlivosť, jas, presnosť farieb alebo efektívnosť výroby panelu.

Plán vývoja spoločnosti Samsung sa zameriava na nahradenie modrých fluorescenčných materiálov za pomoci fosforescencie, ktorá by mohla znížiť spotrebu energie a tým predĺžiť iPhonu výdrž batérie na jedno nabitie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Obrazovky iPhonu 16 budú šetrnejšie k batérii

Samsung pôvodne plánoval použiť úspornejší materiál v paneloch vyvinutých pre rôzne skladacie telefóny v roku 2024 no jeho výroba a použitie v tomto druhu zariadení je v súčasnosti ešte príliš problematické.

Juhokórejský producent ho namiesto toho môže vyhradiť pre sadu materiálov, ktoré sú určené pre spoločnosť Apple, ktorá má so Samsungom dobré partnerské vzťahy v oblasti dodávateľských reťazcov.

iPhone 16 Pro
Zdroj: YouTube / #ios beta news (snímka obrazovky)

Podľa niektorých zdrojov sa tiež očakáva, že prémiové modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max budú mať väčšie uhlopriečky displejov.

Zatiaľ čo menší iPhone 16 Pro sa bude spoliehať na 6,3″ displej (namiesto 6,1″), väčší model iPhone 16 Pro Max sa bude spoliehať až na 6,9″ displej (namiesto 6,7″). Ak si však plánujete zaobstarať jeden zo základných modelov iPhone 16 alebo iPhone 16 Plus, tieto smartfóny si naďalej zanechajú 6,1″, respektíve 6,7″ uhlopriečky.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane s iOS 18 revolučnú novinku. Pripravte sa na príchod umelej inteligencie
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -