Hoci sa očakávalo, že modely iPhone 15 Pro by mohli dostať okrem Action Button aj prepracované tlačidlá, tento scenár sa nakoniec nepotvrdil. Úplne inak to ale môže byť v prípade budúcoročných modelov. iPhone 16 by totiž mať zaviesť polovodičové tlačidlá, ktoré by poskytovali haptickú odozvu pri stlačení. Nebudú však fyzické.

Pre lepšiu predstavu, ako to môže fungovať si najskôr poďme priblížiť o čo vlastne ide. Polovodičové tlačidlá pri stlačení vytvárajú haptický efekt, ktorý dokáže napodobniť pohyb stlačenia, podobne ako Home Button na iPhone SE alebo trackpad Force Touch na moderných MacBookoch. Naopak, zaužívané mechanické tlačidlá sa po stlačení skutočne pohnú, čím dostane používateľ spätnú väzbu.

Všetky tlačidlá na modeloch iPhone 15 Pro sú mechanické vrátane nového tlačidla Action Button, ktoré umožňuje rýchly prístup ku priradenej funkcii. V prípade nadchádzajúcej generácie iPhonov by sa však Apple mal postarať v tomto smere o zásadnú zmenu.

iPhone 16 Pro prinesie nové tlačidlá, ktoré zmenia dizajn iPhonu

Medzi výhody polovodičových tlačidiel patrí fakt, že smartfón sa skladá z menej pohyblivých častí, ktoré sa môžu pokaziť. Výhodou je aj lepšia vodotesnosť. Polovodičové tlačidlá by tiež mohli byť zarovnané s rámom iPhonu, čo by umožnilo vytvoriť uhladenejší dizajn bez výstupkov.

iPhone 16 Pro polovodičové tlačidlo
Zdroj: MacRumors

Podľa únikov už spoločnosť Apple testovala polovodičové tlačidlá na prototypoch modelov iPhone 15 Pro, no nakoniec sa rozhodla neuskutočniť túto zmenu pred začiatkom hromadnej výroby.

Dôvodom mali byť technické komplikácie pri produkcii. Gigant z Cupertina chcel jednoducho „vychytať všetky muchy“ kým vstúpi s takouto významnou zmenou na trh. No a to by sa malo podariť už na budúci rok.

Táto zmena by sa ale nemala dotknúť všetkých modelov z radu iPhone 16. Ako tomu už býva zvykom, najnovšie technológie dostanú na začiatok iba prémiové modely Pro a Pro Max.

REKLAMA

Viac by sme sa mali dozvedieť už o niekoľko mesiacov, počas ktorých bude Apple testovať prototypy a rôzne variácie noviniek, ktoré následne použije v budúcej generácii iPhonov.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro prinesie v roku 2024 revolučný fotoaparát

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -