Spoločnosť Apple je aktuálne v pokročilom vývojom štádiu operačného systému iOS 18 aj svojho nového smartfónu iPhonu 16. Celý svet netrpezlivo čaká, kedy tieto novinky prídu na trh a čo presne nám ponúknu. V tejto súvislosti sa stretávame aj s rôznymi únikmi, ktoré pochádzajú poväčšine z čínskych dodávateľských reťazcov technologického giganta.

Presne tak tomu bolo aj v prípade príspevku na sociálnej sieti X, o ktorý sa postaral profil BrakingTech. Ten zdieľal krátke video, na ktorom ukazuje údajný iPhone 16 Pro Max, na ktorom už beží operačný systém iOS 18. Hlavným znakom toho, že ide o nový iPhone má byť fakt, že sa v jeho vrchnej časti nenachádza žiaden výrez (Dynamic Island) a technológie Face ID a prednej kamery sú ukryté priamo pod obrazovkou.

Problém je, ale v tom, že ide o úplne jasný fake. V roku 2024 má prísť totiž iPhone, ktorý bude mať Dynamic Island. Apple plánuje snímače schovať úplne pod displej až niekedy v roku 2025 / 2026. Stále máme teda dostatok času.

Legitimitu videa tiež znižuje fakt, že je na ňom podľa hrúbky rámčeka s najväčšou pravdepodobnosťou starší iPhone 14 Pro Max, ktorý je len otočený naopak a pravdepodobne na ňom beží staršia verzia iOS, ktorá prešla Jailbreakom. Indikuje to Emoji ikona, ktorá sa nachádza v názve operátora. Nič takéto určite nebude k dispozícii v iOS 18.

Ak ste teda predmetné video videli, vedzte, že v tomto prípade určite nešlo o iPhone 16 Pro Max a ani operačný systém iOS 18. Je to pomerne slabo urobený podvrh, na ktorý sa nechalo nachytať obrovské množstvo ľudí.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Európsky parlament chce aby mali iPhony vstup USB-C.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -