Séria iPhone 16 Pro údajne posunie dizajnový jazyk spoločnosti Apple do nových výšin zavedením lesklého lešteného titánového povrchu, čím sa odkloní od brúsenej matnej estetiky, ktorá definovala modely iPhone 15 Pro v roku 2023.

Výrobca sa týmto krokom inšpiruje v podstate sám od seba, nakoľko dlhé roky predával prémiové verzie smartfónov s lesklým telom z nehrdzavejúcej ocele. Titán to všetko zmenil, no pravda je taká, že na niekoho môže jeho matný povrch pôsobiť príliš podobne, ako hliník, ktorý sa ponúka v dostupnejších modeloch bez označenia „Pro“.

Táto avizovaná zmena, o ktorej informoval na svojom blogu leaker yeux1122, vyvoláva otázky o tom, či je jej cieľom ukázať novú povrchovú úpravu so špecifickými vlastnosťami titánu, ako sú nižšia hmotnosť, odolnosť voči odtlačkom prstov a menej viditeľné škrabance, alebo len nalákať ľudí na „lesklejší“, prémiovo pôsobiaci smartfón tej najvyššej triedy.

Návrat k lesklému telu bez ohrozenia odolnosti 

Úniky, ktoré boli v uplynulých dňoch zverejnené naznačujú, že spoločnosť Apple skúma „vylepšené techniky spracovania titánu„, ktoré by mohli vlajkovým iPhonom prinavrátiť lesk bez toho, aby sa znížila ich trvanlivosť a odolnosť voči poškriabaniu, pre ktoré je titán v spotrebnej elektronike v poslednej dobe tak populárny.

Zatiaľ nie je jasné, ako bude nová povrchová úprava odolávať šmuhám a odtlačkom prstov, ale tento posun naznačuje potenciálny kompromis medzi estetikou a funkčnosťou.

Titán, najmä zliatina triedy 5, ktorú používa spoločnosť Apple, ponúka vynikajúcu pevnosť pri zlomku hmotnosti nehrdzavejúcej ocele, čo je vlastnosť, vďaka ktorej je iPhone 15 Pro / 15 Pro Max výrazne ľahší, ako jeho predchodcovia.

Okrem toho sa diskutovalo aj o tepelných vlastnostiach tohto materiálu, pričom pôvodné obavy z prehrievania sa pripisovali skôr softvérovým problémom než samotnému titánovému rámu. Inými slovami, titán je pre špičkovú verziu iPhonu skutočne tou najlepšou možnou voľbou.

Apple nezmení len povrchovú úpravu, ale aj farby 

iPhone 16 Pro farby
Zdroj: X / The Apple Hubs (úprava redakcie)

Uniknuté informácie z posledných dní naznačujú aj vylepšený spôsob spracovania farieb, ktorý potenciálne predznamenáva návrat ružovo-zlatého prevedenia s názvom „Rose Titanium„.

Súčasná farebná paleta iPhonu 15 Pro bola niektorými spotrebiteľmi kritizovaná, nakoľko nepôsobí dostatočne živo, ale skôr fádne. Jediným výraznejším prevedením je „Blue Titanium„, čo však niekomu nemusí stačiť.

Okrem prevedenia „Rose Titanium“ je tu aj možnosť pridania ďalších farieb, ako sú „Cement Gray“ a „Desert Yellow“ (potenciálne premenované na „Titanium Gray“ a „Desert Titanium“). Apple má teda v rukách skutočne pestré možnosti.

Prečítajte si tiež  Apple zastavil vývoj skladacieho iPhonu: Má problémy s ohybným displejom

Uvidíme, či nás Apple prekvapí 

iPhone 16
Zdroj: AppleTrack

Tak ako to píšeme pri všetkých únikoch tohto typu, hoci môžu pochádzať od dôveryhodných zdrojov, vždy ich treba brať s určitou rezervou, najmä ak prichádzajú pol roka pred očakávaným predstavením zariadenia. Do tej doby sa totiž môže ešte veľa zmeniť.

Finálne rozhodnutia o farbách a povrchových úpravách sa zvyčajne prijímajú tesne pred spustením výroby, čo znamená, že spoločnosť Apple môže ešte stále skúmať svoje možnosti. Čas sa jej, ale objektívne relatívne rýchlo kráti. Diskusia o nových farbách a povrchových úpravách v tejto fáze však nie je ničím výnimočným.

Potenciálny krok spoločnosti Apple smerom k leštenej titánovej sérii iPhone 16 Pro odráža neustálu snahu o spojenie technologických inovácií s prepracovaným dizajnom. Uvidíme, ako to vo finále dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -