Hoci je iPhone 16 ešte niekoľko mesiacov vzdialený, jeho komponenty sa už čoskoro poberú do masovej výroby. Uznávaný odborník na displeje Ross Young tvrdí, že výroba obrazoviek pre modely iPhone 16 a iPhone 16 Pro sa rozbehne už v júni tohto roka.

Známy analytik naznačil, že hromadná produkcia panelov pre menšie verzie nadchádzajúceho modelového radu odštartuje ešte pred modelmi 16 Pro Max a 16 Plus. Spoločnosti, ktoré sú súčasťou dodávateľského reťazca Apple majú momentálne za úlohu vyrobiť potrebné displeje a expedovať ich do montážnych závodov.

Nová generácia jablkových smartfónov bude tradične pozostávať zo štvorice modelov, pričom jej predstavenia sa dočkáme v septembri.

Nové obrazovky už čoskoro zamieria do výroby

Hoci dizajn nových zariadení bude veľmi podobný súčasnému iPhonu 15, dočkáme sa zväčšenia displejov u prémiových modelov.

iPhone 16 Pro príde so 6,3″ displejom, čo je nárast oproti súčasnému 6,1″ modelu. Najväčší figurant v ponuke bude po novom disponovať dokonca až 6,9″ obrazovkou, ktorá nahradí 6,7″ veľkosť.

Štandardné modely iPhone 16 a iPhone 16 Plus si zachovajú svoje doterajšie veľkosti, konkrétne 6,1″ a 6,7″ palca. Týkať sa to žiaľ má aj nízkej, len 60 Hz obnovovacej frekvencie. Pri modeloch 16 Pro a 16 Pro Max bude dosahovať 120 Hz.

iPhone 16
Zdroj: X / Sonny Dickson

Medzi ďalšie očakávané novinky patria inovácie ako tlačidlo “Capture” pre jednoduchšie zachytávanie video-obsahu a fotografií v horizontálnom režime, výkonnejšie čipy série A18 / A18 Pro alebo vylepšené fotoaparáty. Nebude chýbať ani podpora technológie Wi-Fi 7 a rýchlejšie 5G modemy.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 prinesie revolučné batérie. Budú hustejšie a vydržia dlhšie na jedno nabitie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -