Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý prinesie hardvérové, ale aj vizuálne zmeny. Hoci sa výrobca snaží všetky podrobnosti udržať v tajnosti, na internet už unikli viaceré detaily, vďaka ktorým poznáme celý vizuál týchto smartfónov. O najnovšie zábery sa postaral leaker Majin Bu na sociálnej sieti X

Môžeme na nich vidieť iPhone 15 a iPhone 16 (v podobe makety vyrobenej na základe CAD renderov), ktoré sú postavené priamo vedľa seba. Už na prvý pohľad je evidentné, že sa z hľadiska rozmerov nebudú prakticky vôbec líšiť. Aj iPhone 16 dostane hliníkovú konštrukciu s jemne zaoblenými hranami a veľmi podobnou hrúbkou. Pozorné oko si však všimne odlišné detaily.

Do oči bije najmä zadný kamerový systém, ktorý sa nenachádza v hranatom, ale obdĺžnikovom výreze a šošovky nie sú umiestnené diagonálne, ale vertikálne priamo pod sebou. iPhone 16 bude v tomto smere pripomínať iPhone X / XS z rokov 2017 a 2018.

iPhone 16 vs iPhone 15
Zdroj: X / Majin Bu
iPhone 16 vs iPhone 15
Zdroj: X / Majin Bu

Zariadenie je v podobe makety vyrobené v ružovej farbe, čo poteší najmä dámske publikum. Pokiaľ vás zaujíma viac téma farieb iPhonu 16, prečítajte si náš samostatný článok, kde sme sa jej podrobnejšie venovali.

Na obrázkoch je tiež jasné, že aj základný 6,1″ iPhone 16 bude mať na bočnej strane pod uzamykacím tlačidlom takzvaný Capture Button určený na zachytávanie fotografií, alebo spúšťanie videa.

iPhone 16 vs iPhone 15
Zdroj: X / Majin Bu
Zdroj: X / Majin Bu

Toto tlačidlo by malo byť aj dotykové a reagovať má na tlak. Vďaka tomu budete môcť ľahšie zaostrovať, alebo zoomovať – posúvaním prsta z jednej strany na druhú.

Oplatí sa čakať na iPhone 16? Áno, aj nie

iPhone 16 dostane vylepšenie na úrovni fotoaparátu, pričom sa očakáva príchod až 48 Mpx ultraširokouhlého objektívu a možno podpora optickej stabilizácie Sensor-Shift 2. generácie, ktorá je dnes dostupná výhradne v iPhone 15 Pro / 15 Pro Max.

Apple tu zlepší aj procesor, pričom by sme sa mali dočkať modernejšieho 3 nm čipu s označením A18. Ten telefónu zabezpečí vysoký výkon, podporu náročnejších hier a samozrejme dlhú životnosť spojenú s pravidelnými veľkými aktualizáciami iOS. To je, ale asi tak všetko.

Pre bežného spotrebiteľa budú tieto funkcie užitočné, no ak nie ste náročným zákazníkom, ktorý vyslovene čaká na nový model, aj tohtoročný iPhone 15 bude plnohodnotne vyhovovať vašim potrebám. Navyše po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 705 €, čo je oproti pôvodnej cene 949 € výrazné zvýhodnenie.

Prečítajte si tiež  Koncept iPhonu s vysúvacou klávesnicou
iPhone 15
Zdroj: YouTube / Noah Herman / MinimalisTech (úprava redakcie)

Rozhodnutie, ale nechávame na vás. iPhone 16 nebude takto lacný minimálne pol roka po svojom uvedení na trh.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -