Jeden z najvydarenejších a dovolíme si tvrdiť, že aj najrevolučnejších smartfónov od spoločnosti Apple to má zdá sa zrátané.

V internej správe, ktorú získal magazín Macrumors sa uvádza, že Apple zaradí iPhone 6 Plus na zoznam „vintage“ produktov už 31. decembra 2021. To v praxi značí, že od ukončenia jeho predaja prešlo viac ako päť rokov.

Našťastie to ale pre majiteľov iPhonu 6 Plus neznamená, že by sa v prípade potreby nedočkali servisu zo strany autorizovaných poskytovateľov opráv. Tí sa tomuto zariadeniu musia venovať až 7 rokov po skončení jeho predaja.

Prečo sa na tento zoznam nezaradil 4,7″ iPhone 6?

Odpoveď na túto otázku je úplne jednoduchá. Hoci bol iPhone 6 a iPhone 6 Plus predstavený bok po boku ešte v septembri 2014, predaj väčšej 5,5″ verzie sa skončil v roku 2016, pričom ju plne nahradila novšia generácia zariadenia s označením iPhone 6S Plus.

Prečítajte si tiež  Na SvetApple oficiálne spúšťame bazár: Pridajte sem inzerát úplne zadarmo!

Menší 4,7″ iPhone 6 ale zostal v ponuke a až do roku 2018!. Kúpiť ste si ho mohli najmä v regiónoch, kde sú populárne lacnejšie produkty. Takýmto trhom bola napríklad India.

No a keďže iPhone 6 sa nevyrába v súčasnosti v podstate „len“ 3 roky, na zoznam vintage produktov bude zaradení pravdepodobne až niekedy v roku 2023. Od jeho oficiálneho predstavenia teda prejde šialených 9 rokov!

Apple tieto zariadenia stále podporuje 

iPhone 6SDôležité je na záver spomenúť, že hoci iPhone 6 a iPhone 6 Plus už nedokážu používať iný operačný systém ako iOS 12 kvôli nedostatočnej, len 1 GB operačnej pamäti RAM, Apple tieto zariadenia podporuje aj v roku 2021.

Pravidelne sa dočkávajú aktualizácií, ktoré sú zamerané na bezpečnosť, opravu chýb a lepšiu svižnosť softvéru. Hoci teda zážitok z ich používania už nie je zďaleka taký ako v prípade najnovších iPhonov, pokiaľ by ste ich vlastnili, určite by ste si zvykli.

Koniec koncov aj medzi našimi čitateľmi je podľa štatistík niekoľko-tisíc ľudí, ktorí nás v tomto roku navštívili z iPhonu 6 alebo iPhonu 6 Plus.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.