Spoločnosť Apple neustále pracuje na technológiách, ktorí nám môžu zjednodušovať život. Jediný háčik býva často v tom, že množstvo z nich na začiatku, alebo aj navždy, funguje výhradne pre domáci americký trh. Dnes však máme dobrú správu. Zaujímavá novinka Tap to Pay sa totiž podľa portálu iCulture dostane aj do EÚ. O čo vlastne ide?

Spoločnosť Apple ešte v januári 2022 predstavila technológiu, ktorá nie je určená ani tak pre bežných zákazníkov, ako skôr pre maloobchodných predajcov. Tí si nemusia kupovať drahé platobné terminály a zároveň riešiť, ako ich pripojiť na internet, keďže iPhone má dnes prakticky rovnaký hardvér a taktiež dokáže sprostredkovať platbu. Stačí ku nemu priložiť kartu, alebo druhé zariadenie a o zvyšok sa postará vstavaný NFC čip či sofistikovaný softvér.

Tap To Pay sa zo začiatku testovalo v predajniach Apple Store po celom svete, kým neskôr vstúpilo do praxe aj pre používateľov. Funkcia dokáže čítať nie len platby pochádzajúce z Apple Pay, ale aj zo všetkých možných bezkontaktných kreditných, alebo debetných kariet, prípadne iných digitálnych peňaženiek.

Maximálna bezpečnosť a možnosť zadania PIN

tap to pay
Služba Tap to Pay funguje úplne rovnako, ako klasické platobné terminály len na iPhone. Ku zariadeniu stačí priložiť kartu, prípadne zariadenie s digitálnou peňaženkou a o zvyšok sa postará šikovný softvér v spolupráci s NFC čipom (Zdroj: Apple)

Okrem toho, že technológia Tap to Pay využíva maximálne bezpečné overovanie bezkontaktných platieb, rovnako sa tu nachádza aj možnosť, kedy dokáže zákazník na obrazovke iPhonu XS, alebo novšieho, zadať svoj PIN kód!

Holandské spoločnosti Adyen a SumUp budú prvé, ktoré majú podporovať túto funkciu, no Apple zatiaľ nič oficiálne neoznámilo. Ide teda o interný únik informácií.

Do služby Tap to Pay sa môže prihlásiť prakticky ktokoľvek, pretože to funguje podobne, ako využívanie klasického Apple Pay. Ide len o opačný proces, v rámci ktorého musí predajca otovriť aplikáciu, zaregistrovať predaj a následne predložiť svoj iPhone pred kupujúcemu, ktorý k nemu priloží iné zariadenie, prípadne kartu.

Zatiaľ iba v štyroch krajinách po celom svete 

Tap to Pay je podľa Apple už dnes k dispozícii pre viac, ako 700 000 firiem v rámci celej USA a jej zavádzanie sa masívne rozširuje. Holandsko je hneď po USA, Spojenom kráľovstve, Austrálii a Taiwane piatou krajinou, kde by mohlo byť Tap to Pay k dispozícii.

Je to dobrá správa pre všetky ostatné európske krajiny, pretože túto novinku by čoskoro mohli zaviesť aj oni. Nechajme sa prekvapiť či a kedy príde na Slovensko!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro 2. generácie sa blížia. Apple totiž začalo predávať Beats Fit Pro!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -