Nový dostupný model je v predaji len niekoľko dní a technici z rôznych spoločností sa už stihli pozrieť na to, čo sa nachádza vo vnútri. Po technologickej stránke je veľmi podobný, ako iPhone 8. Zaujímal nás však fotoaparát. Tento komponent vyzerá na prvý pohľad rovnako, ako u predchodcu. Podľa najnovších zistení je ale odlišný. Nepochádza ani z iPhonu XR!

iPhone SE 2. generácie a jeho fotoaparát

iPhone SE 2. generácie nemá rovnaký fotoaparát ako iPhone 8. Je to oficiálne.
iPhone SE 2. generácie nemá rovnaký fotoaparát ako iPhone 8. Je to oficiálne.

Nový iPhone fotí lepšie ako verzia „osem“. Okrem iného mu Apple pridalo aj softvérový portrétny režim na prednú a zadnú kameru. Kvalita záberov je do veľkej miery ovplyvnená procesorom Apple A13 Bionic a Neural Enginom. Aký čip sa teda nachádza vo vnútri?

Technici zo spoločnosti iFixit sa rozhodli odkryť toto tajomstvo. Rozobrali celé zariadenie a pozreli sa na tento komponent detailne. Pri prvých dojmoch mali pocit, že ide o rovnaký fotoapará ako v iPhone 8. Akonáhle však začali diel podrobnejšie skúmať, objavili viacero odlišností, vďaka čomu prehlásili, že nejde o to isté…

Ak ste si mysleli, že sa Apple rozhodlo použiť prvok z iPhonu XR, tak ste na omyle. Aj tu sú dosť výrazné rozdiely. Apple pravdepodobne zobralo čip, ktorý bol pôvodne určený pre iPhone 8 a kompletne ho prepracovalo. Inými slovami môžeme povedať, že v tomto prípade ide o unikátny komponent a inžinieri nepoužili už existujúcu technológiu spôsobom „copy+paste“.

3D Touch zmizol fyzicky a zároveň ho Apple v zariadení zablokovalo

Recenzia iPhone SE 2. generácie
iPhone SE 2. generácie a 3D Touch – svetapple.sk

Medzi ďalšie zaujímavosti patrí kompletné preskúmanie technológie 3D Touch, ktorú iPhone 8 ponúkal, no jeho nástupca ju vymenil za Haptic Touch. Ako poznamenali technici z iFixitu, všetky prvky, vďaka ktorým mohla táto technológia fungovať boli z displeja odstránené. Nie je to ale všetko.

Apple si možné (ne)používanie poistilo aj v operačnom systéme. 3D Touch tu jednoducho „surovo“ zablokovalo. Pokiaľ sa vám teda náhodou rozbije displej, ktorý je svojimi rozmermi a tvarom úplne rovnaký, ako ten v iPhone 8, 3D Touch tu nespustíte ani keby ním zobrazovacia jednotka fyzicky disponovala.

Uvidíme, aké prekvapenie nám tento model ešte odkryje. Dnes ráno sme napríklad zistili, že hoci má iPhone SE 2020 so svojim predchodcom úplne rovnaký akumulátor, batérie pri výmene nebudú fungovať kvôli odlišnému konektoru, pomocou ktorého sa pripájajú na logickú dosku… Zmien je tu teda očividne viac, ako sme pôvodne očakávali…

Recenzia iPhone SE 2. generácie
iPhone SE 2. generácie
Prečítajte si tiež  Už čoskoro sa dočkáme iPhonov s novým dizajnom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -