Aktualizácia systému iOS 17, ktorú spoločnosť Apple plánuje oznámiť v júni, bude obsahovať okrem vylepšení aj jednu špecialitu. Bude ňou úplne nová natívna aplikácia.

O túto novinku sa podelil známy analytik Mark Gurman vo svojom najnovšom príspevku. Po apke Freeform, ktorá dorazila ako novinka pre cyklus iOS 16, sa dočkáme aplikácie na písanie denníka, ktorá bude exkluzivitou iOS 17.

Aplikácia Denník prinesie textové rozhranie, do ktorého bude možné zahrnúť aj ďalšie výstupy a rôzne formáty médií. Používateľom tak bude možné ľahko a rýchlo zaznamenať a sledovať svoje každodenné aktivity a myšlienky.

Inteligentný denník, ktorý zaznamená informácie za vás

Aplikácia poskytne automatické témy, o ktorých bude možné písať ako napríklad o tréningu alebo pracovných stretnutiach, no samozrejmosťou bude aj možnosť pridávanie vlastných okruhov.

iOS 17 aplikácia denník
Zdroj: Yahoo Finance

Nepredstavujte si však niečo ako len vyšperkovanú apku pre poznámky. Aplikácia bude vedieť, kedy používatelia dostávajú textové správy, telefónne hovory a iné oznámenia a automaticky ich zaznamená. Zároveň však bude klásť dôraz na súkromie a preto sa všetko bude ukladať iba lokálne v zariadení.

Súčasťou tohoto balíka bude aj funkcia na sledovanie emócií, ktorá umožní používateľom sledovať svoju náladu, odpovedať na otázky týkajúce sa ich dňa a prezerať si výsledky v priebehu času. Predstavte si akéhosi psychoterapeuta alebo bútľavú vŕbu vo vašom vlastnom smartfóne.

Aplikácia zdravie na iPhone
Zdroj: Appleinsider

Okrem toho bude aplikáciu možné zosynchronizovať s dátami o zdraví a tréningoch, čím vám denník pomôže so sledovaním zdravotného stavu a rozvrhom vašich aktivít a plánov.

Čo konkrétne prinesie systémová aktualizácia iOS 17 a omnoho viac sa dozvieme už o necelé dva týždne počas konferencie WWDC 2023, ktorá prebehne od 5. do 9. júna.

Prečítajte si tiež  iOS 17 prinesie výrazné zmeny pre natívne aplikácie Apple. Toto môžeme očakávať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -