V jednom týždni sa toho vo svete Apple, udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že tomu spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu, alebo priloženým odkazom. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň ?

Predstavenie Samsung Galaxy S7

Samsung-galaxy-S7---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Spoločnosť Samsung je so svojou radou “Galaxy S” asi najväčším konkurentom spoločnosti Apple a jeho iPhonu. Hoci predaje iPhonu poväčšine nijako neohrozuje, svojich verných zákazníkov má. Na najočakávanejšiej udalosti pre fanúšikov Androidu spoločnosť Samsung ukázala najnovšiu vlajkovú loď medzi svojimi smartfónmi, Galaxy S7. Telefón vyzerá veľmi podobne ako predošlý model, no zásadné zmeny prišli vo vnútri. Aké má špecifikácie a či bude jeho výkon stačiť na Apple sa dočítaš v našom článku: Samsung vydal Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, bude to stačiť na iPhone?


Ružový MacBook

titulka_rosegoldmac
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Po tom, ako boli svetu predstavené Apple Watch, bol magazín SvetApple prvý web na svete, ktorý priniesol koncept ružového iPhonu. Vtedy sme prvýkrát videli to, čo nakoniec Apple skutočne predstavil. V tej dobe náš koncept ružového iPhonu zdieľali najväčšie svetové Apple magazíny. Dnes je iPhone s farbou Rose Gold realitou a u ženského publika sa teší veľkému úspechu, preto sme sa rozhodli, že náš koncept zopakujeme, tento krát s MacBookom.

Ako vyzerá sa dočítaš v našom článku: Predstaví Apple čoskoro ružový Macbook?


Pridanie hudby bez nutnosti iTunes

hudba-bez-itunes---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Asi najväčším prekvapením tohto týždňa bola informácia o tom, že do novo testovaného iOS 9.3 sa dá nahrať hudba bez použitia iTunes. Táto informácia je taká zaujímavá preto, že nahravanie hudby cez iTunes je jedna zo špecifických funkcii. Jablková spoločnosť týmto krokom zrejme chcela osloviť používateľov, ktorý váhali nad kúpou iOS zariadenia práve z tohto dôvodu.

Ako pridávanie funguje a kto ho má k dispozicií sa dočítaš v našom článku: iOS 9.3 povolí pridanie hudby bez iTunes


iOS 9.3 beta 4 a public beta 4

iOS-9.3-beta-4---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Spoločnosť Apple už klasicky po dvojtýždňovom intervale opäť vydala novú betaverziu mobilného operačného systému iOS, ktorý nájdeme v iPhone, iPade či iPode Touch. Novinka nesie označenie 9.3 beta 4 a už onedlho by sme sa mohli dočkať aj finálnej verzie tejto skutočne veľkej aktualizácie, ktorá nás určite poteší, pretože prináša množstvo noviniek.

Aké novinky prináša a kedy by pravdepodpobne mohla prísť finálna verzia sa dočítaš v našom článku: Apple vydalo iOS 9.3 beta 4!


Tim Cook potvrdil, že spoločnosť Apple skúma autá

Tim-Cook-Apple.Car---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Tim Cook sa po dlhom mlčaní o “Apple Car” (auta od Apple) rozhodol istému redaktorovi z Fortune konečne odpovedať na tému Apple a autá. Lashinsky sa viacmenej narovinu opýtal, prečo nechce Apple komentovať údajný vývoj automobilu, keď všetci vieme, že v Apple pracujú tí najväčší odborníci z automobilového priemyslu.

Čo na to povedal Tim Cook sa dočítaš v našom článku: Tim Cook “Skúmame autá”


Steve Jobs by oslávil 61 rokov

steve-jobs-61---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Steve Jobs bol jeden z najznámejších podnikateľov na svete a hoci už 5 rokov nie je medzi nami, v našich srdciach ostáva minimálne jeho odkaz, ktorý sa volá Apple, dnes jedna z najznámejších spoločností na svete. Steve zomrel v roku 2011 a to vo veku 56. rokov. Tento týždeň by oslavoval 61. narodeniny.

Spomienku a veci, o ktoré sa zaslúžil nájdeš v v našom článku: Steve Jobs by oslávil 61. rokov!


Foxconn kúpil Sharp

Foxconn-kúpil-Sharp---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Pravdepodobne si už o oboch spoločnostiach počul. Foxconn tento týždeň učinil úplne novú akvizíciu firmy Sharp, ktorá sa venuje výrobe elektrospotrebičov, ale aj napríklad displejov pre Apple. Cena spoločnosti bola pomerne vysoká. Nás ale hlavne zaujíma, či táto kúpa bude mať dopad aj na budúce iPhony či iné produkty Apple.

Viac sa dočítaš v našom článku: Foxconn kúpil Sharp!


Objavili sa 3D snímky iPhonu 5SE

iPhone-5se-3d-snímky---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Jeden z najväčších amerických Apple spravodajských webov – 9to5mac.com prišiel so snímkami, ktoré by mali v 3D zobrazení ukazovať oficiálnu podobu iPhonu 5SE, ktorého premiéra je naplánovaná za približne 3 týždne.

Ako bude iPhone 5SE vyzerať a aké by mohol mať konfigurácie sa dočítaš v našom článku: Máme 3D snímky iPhonu 5SE!


Koncepty iPhone 7

iphone-7-novinky---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
iPhone-7-koncept------titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
iPhone-7-koncept-----titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Tento týždeň bol naozaj bohatý na koncepty, čo sa týka iPhonu 7. Niet sa ani čo čudovať, keďže na internete sa objavili informácie o duálnom fotoaparáte či ďalších novinkách, ktoré by iPhone 7 mal mať. Taktiež sa predpokladá, že dalšia generácia by už konečne mohla doniesť niečo skutočne revolučné.

Čo by to mohlo byť ti ukážu koncepty v článkoch:
Novinky, ktoré by mohli byť v iPhone 7

Neuveriteľne premakaný koncept futuristického iPhonu 7!, 

Koncept iPhonu 5SE, iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus v jednom!


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrerhy a námety! 🙂

 

 

Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here